"האוהל האדום" עכשיו גם המחזה

האוהל האדום התאטרון הערבי עברי ביפו

המלצת השבוע בתיאטרון- האוהל האדום, ספרה של אניטה דיאמנט, ועכשיו המחזה.

"רוח מדברית נשבה ופיזרה את החול הצהוב לכל עבר. החול נשפך, הזמן טס ושעתיים של הצגה חלפו במהירות. הנפש רוצה עוד, עוד מהסיפור, עוד מהפנטזיה, עוד מהאמת ...... הקולות עוטפים אותך .. הדימיון קורם עור וגידים. כמו פאטה-מורגנה, ההצגה מושכת אותך אל מיסתורי המדבר. הערפל המיסטי שואב אותך אל תוך הפולחן....

... בסיפור  הקדום והמוכר, דינה זוכה לאיזכור של שורות ספורות, ודמותה נעלמת לאחר שנאנסה. ב"אוהל- האדום", דינה זוכה לספר את הסיפור המלא, מהעיניים שלה. דמותה אפילו זוכה לספר זאת גם כדינה הילדה וגם כדינה הבוגרת, בו זמנית, באותו הרגע על הבמה, כששתי השחקניות חולקת את אותה הדמות בשיתוף פעולה מדהים.

אחרי האונס דינה נותרת בזעקתה במרכז הבמה, שיערה הארוך רטוב מדם, הצבע הלבן של הכותנת שהיא לובשת, מבצבץ קלות, בין הכתמים והנתזים האדומים שלגופה. הצרחות, כמוסצינות נוספות ושונות חודרות פנימה הישר ללב, לעיתים בחדות קרה, לעיתים באיטיות חמימה....."

.

כפריקית של קולטורה זכיתי השבוע לצפות בהצגה "האוהל האדום" שהוצגה, בתיאטרון קטן ומיוחד ביפו העתיקה, במבנה עתיק רב קשתות משקיף אל הים.

כצופה הבקיאה ברזי הסיפור, נהניתי מהמשחק הנפלא של צוות שחקנים צעיר, ההומור והשנינות של המספרת הנפלאה דינה (בתו היחידה של יעקב), המשחק המרגש, שובה הלב כשקהל הצופים עוטף את הבמה והשחקנים.

הפקה מיוחדת לכבוד הצגת המאה!!!

 

30/31 באוקטובר, בשעה 20:30 , בתיאטרון צוותא

03-6950156-7

 

 

התאטרון הערבי עברי
יפו העתיקה
מפרץ שלמה 10
טלפון: 03-5180851
© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי