חג של טיולים ואטרקציות ושל אור

אתרי התיירות ברחבי הארץ יוצאים מגדרם כדי להביא את דברו של החג לידיעת המטיילים והמבקרים. רבים מאתרים אלה מציעים פעילויות משפחתיות הקשורות באופן ישיר לפעילות הרגילה באטרקציה המקומית, אבל הפעם עם נופך של אור, סופגניות וסיפורי גבורה.

 

הדלקת נרות על המצדהחג החנוכה מתקשר בתודעת רבים מאתנו לפסטיגלים ומופעים לילדים שהמרחק ביניהם לבין המסורות הקלאסיות של החג, דומה יותר למרחק שבין הגלקסיות השמימיות.

גם האירועים המוצעים לקהל המבוגר נראים כמו מאמץ שיווקי מרוכז של התיאטראות שמבקשים למלא את סדר הערבים שלנו במופעים ייחודיים ובמכת בכורות.

מתוך כל ההיצע הזה ניסינו לדלות פעילויות שיכולות להוציא את בני המשפחה כולם אל מחוץ לבילויים ההמוניים המוצעים מעל דפי הכרוניקות השבועיות.

ההמלצה הראשונה שלנו הפעם היא על שני מופעים בדרום הארץ:

 

פסטיבל פיסול במלח

בימים 5-10.12 בשעות 11:30 – 15:30 ייערך במתחם מלונות עין בוקק ליד מלון לוט אירוע פיסול במלח בהשתתפות אמנים נבחרים. כל אמן יקבל גוש מלח במשקל 3 טון על מנת ליצור ממנו פסל שיוצב אחר באופן קבוע במתחם. כחלק מהאירוע יתקיימו סדנאות יצירה לילדים על בסיס חומרים ממוחזרים אקולוגיה וסביבה.

צלילים במדבר

בקיבוץ שדה בוקר יתקיימו בימים 4-8.12 מופעים מוסיקליים שונים במסגרת האירוע המוסיקלי "צלילים במדבר". זוהי מסורת שנמשכת כבר מספר שנים והפעם ניתן יהיה ליהנות מתוכנית הכוללת בין השאר פיוטים לתזמורת, שירת הבקשות, מרתון מקהלות, מחווה לשרה לוי-תנאי, מרתון מקהלות, תהילים למקהלה ולתזמורת, מופע לדובי זלצר, רוק חושני ועוד. כל זאת בהשתתפות מקהלות, תזמורות וסולנים. לפרטים: טל' 08-6564161.

 

רשימת האירועים המתקשרים באופן ישיר למסורות של החג אינה גדולה במיוחד, אך ניתן עדיין למצוא מספר אתרים שמציעים לנו פעילויות עם קשר ישיר לחנוכה. בחרנו עבורכם מספר אטרקציות כאלה:

שמן זית בבית בד משוחזר

מרכז המבקרים בבני דרום מציע בכל ימי השנה פעילויות הקשורת בזית ובמוצריו. בחג החנוכה על אחת כמה וכמה. בימים 5-7.12 ו-9-12.12 יוזמנו המבקרים להשתתף ללא תשלום בהפקת שמן זית בבית בד. ניתן גם לצאת לסיור בבית בד מודרני ולראות תהליך יצור של סבונים משמן זית. במקום מתקיימות פעילויות שונות לילדים (בתשלום). לפרטים: טל' 08-8515548.

 

ראיתי עיר עוטפת אור

רשות הטבע והגנים עורכת בימים ג' – ה' 4-6.12 ובימים א' – ג' 9-11.12 סיורי חנוכיות לעת ערב בסמטאות נחלאות וימין משה בירושלים. ניתן להירשם בטל' 3639* .

חשמונאים מול יוונים

מוזיאון מגדל דוד מעלה בימים 9-11.12 בשעות 11:00, 12:00 ו-13:00, את סיפור מרד החשמונאים ביוונים באמצעות שחקן המספר את סיפור חייו תחת שלטון היוונים. לפרטים: טל' 02-6265347.

 

אתרי התיירות ברחבי הארץ יוצאים אף הם מגדרם כדי להביא את דברו של החג לידיעת המטיילים והמבקרים. רבים מאתרים אלה מציעים פעילויות משפחתיות הקשורות באופן ישיר לפעילות הרגילה באטרקציה המקומית, אבל הפעם עם נופך של אור, סופגניות וסיפורי גבורה. רשימת האתרים האלה כולל בין השאר את האטרקציות הבאות:

 

חנוכיות "קפלה"

פארק "קיפצובה" בקיבוץ צובה מקיים ביום ב' 10.12 את אליפות ישראל למשפחות ב"קפלה" (בניית מודלים מקפיסי עץ אורן) ובניית חנוכיות "קפלה". יתקיימו גם משחקים ותחרויות נושאות פרסים. בשעת שקיעה תתקיים הדלקת נרות חגיגית ויחולקו סופגניות. לפרטים: טל' 02-5347090.

כרוניות הרכבל בצוק מנרהבעקבות החשמונאים בראש הצוק

צוק מנרה בגליל העליון מקיים בימים 6-7.12 פעילויות לכל המשפחה "בעקבות החשמונאים. "הפעילות כוללת סדנת יצירה לילדים, בניית חנוכיות ומתחם ג'ימבורי. בנוסף ייערך מסע בחורש בליווי סיפורי גבורה וניגונים. ניתן ליהנות מהמתקנים בתחנות השונות ולערוך תצפיות אל נופי הגליל, הגולן והחרמון. לפרטים: 04-6905830.

מחפשים נס בכניסה למערות

גן לאומי בית גוברין מקיים ביום ג' 11.12 את המשחק "נס גדול היה בגן" שבמהלכו כל ילד שסביבונו ייפול על האות "ג" בעת הכניסה לגן, יזכה בכניסה ללא תשלום.

משפחה שבשמה מופיעה המילה "אור" תיהנה מכניסה חופשית לגן (לא כולל פעילויות) בימים א' –ד' 9-12.12. בשבת 9.12 ייערך מופע קרקס באמפיתיאטרון ותתקיים תערוכת יונים.

במהלך החג יתקיימו סיורי עששיות ופעילות הכנת שמן בבית הבד. לפרטים: טל' 3639* .

את החלק האחרון של רשימת ההצעות מרכיבים אתרים הקשורים לסיפורי גבורה. להלן רשימה חלקית:

מהחשמונאים עד הפלמ"ח

באתר מערת הפלמ"ח שבמשמר העמק יתקיימו בימים 9-15.12 סיורים הכוללים ביקור במערה והאזנה לסיפורים מרתקים על הקמת היחידות המיוחדות של הפלמ"ח ולסיפורי גבורה היסטוריים באזור. בנוסף יוכלו המשתתפים לצפות אל נופי העמק מהר הגעש שבסמוך לקיבוץ ולהשתתף בהדלקת נרות חגיגית. לפרטים: טל' 04-9898946.

חנוכיות בהר סדום

החברה להגנת הטבע מקיימת בשבת 8.12 טיול לילה חגיגי למשפחות עם מכוניות פרטיות בהר סדום. במהלך הטיול יודלקו חנוכיות בראש ההר ותתקיים תצפית לעבר ים המלח. בהמשך יעברו המטיילים במסלול הכולל תצורות סלע יפיפיות וסלעי מלח גדולים בנחל סדום ובנחל פרצים ומישור עמיעז. לפרטים: טל' 03-6388688.

 

אחרוני מצדה עם שחקני "אספלט"

בגן לאומי מצדה תתקיים בימים ה' – ב' 6-10.12 בשעות 11:00 ו-14:00 הצגה ווירטואוזית קרקסית בשם "אחרוני מצדה" בביצוע שחקני תיאטרון "אספלט". ביום ג' 11.12 בשעה 16:30 תתקיים הדלקת נר שמיני על במת ההר עם סופגניות ושתייה. לפרטים: טל'08-6584207/8.

 

עם מגוון כזה של הצעות לא נותרנו אלה לאחל לכולכם חג אורים שמח ומהנה.

 

תגובות
אין תגובות למאמר
© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי