מסגרת של חלון

עם קצת מעוף והשקעה מזערית ניתן להפוך דברים ישנים, בלויים ודהויים למעשה אומנות נפלא

אסתי לנדא

הברקה של רגע יכולה לפעמים לעשות את ההבדל שבין גרוטאה למעשה אמנות. זה מה שעלה בגורלה של מסגרת חלון ישנה וזרוקה שמצאתי יום אחד במהלך שיטוט (ורק שלא יעצרו אותי על זה) בשכונת פלורנטין בתל אביב. המסגרת הרעועה רבצה לה מכורבלת בערימה של פסולת בניין בתוך אחד ממיכלי הפינוי של בית בהליכי שיפוץ והיום היא מפארת את אחד הקירות של סלון ביתי.

הסיפור הזה נולד למעשה על רקע מה שקורה היום בשכונה התל אביבית הזאת. דירות רבות באזור עוברות מתיחת פנים. מוציאים את הישן מפני החדש ומיכלי הפינוי ברחובות הצרים מכילים עולם ומלואו של חפצים שכאילו אבד עליהם הכלח. חלונות ישנים, דלתות מיוחדות, תריסים של פעם ואריחים מצוירים בטקסטורות יפיפיות מונחים אלה לצד אלה רגעים מעטים לפני שיהפכו לסתם מצבור של אשפה באחת המטמנות. ראיתי שם ערימת מרצפות שיכולות להצטרף יחד למשטח מרהיב ביופיו, כזה שעולה הרבה מאד כסף אם מבקשים לייצר חדש שכמותו, וגם את אותה מסגרת חלון ישנה ומעניינת שצדה את עיני ברחוב. לרגע לא היססתי אם סחיבת הגרוטאה הזאת הביתה שווה את המאמץ או לא. אחרי כמה שעות של קרצוף, צביעה, הדבקה ועיצוב, היא הפכה להיות מסגרת של יצירה אומנותית שגורמת לכל אורח לשאול, להתעניין ולהביע דעה.

בקיצור, כל מה שרציתי לומר לכן הוא, שעם קצת מעוף והשקעה מזערית ניתן להפוך דברים ישנים, בלויים ודהויים למעשה אומנות נפלא. מרצפות מצוירות ישנות יכולות להשתלב בתוך ריצוף חדש, מראה ישנה יכולה להיות פריט מעוצב ומסגרת של חלון יכולה לשדרג את חלל הבית. אז אל תעצרו את הדמיון, צאו אספו, שפצו ותוכלו ליהנות מהמראה הישן חדש.

תגובות
1.
החלון הדקורטיבי
רינת  |  03.09.08
2.
חלון
אסתי  |  03.09.08
© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי