בירידה מירושלים

בכל פעם שאני יורדת מירושלים לשפלה, אני מסתכלת על השעון וחושבת הבית המתקרב. באחת הנסיעות האחרונות שלי החלטתי לבדוק מה יש מאחורי השלטים לצד הדרך.

נורית מצלר

 

  

תחנתי הראשונה הייתה אצל יוסי אלעד, מכר ותיק והבעלים של שק קמח.

בית קפה קטן ששמו נודע בכל האזור בשל מגוון סוגי הלחם הנאפים בו. לאחר תקופת נדודים ברחבי הארץ, החליט יוסי להתמסד ולפתוח מאפייה משלו במבשרת ירושלים. עם הזמן ונוכח לחץ ציבור הלקוחות שהתרחב עד מאוד, הפכה המאפייה למסעדת ביסטרו, קפה שכונתי עם מקומות ישיבה שגולשים אל הסמטה ומזכירים מקומות רומנטיים דומים ברומא.

האהבה של יוסי ללחם ניכרת בכל צלוחית המוגשת לסועדים. המנות עשויות מחומרים עונתיים טריים והכל מוכן כאן ועכשיו בהתאם למצב רוחו של השף, אבל תמיד מענג, מרענן, מפתיע.

הביקור ב"שק קמח" נגמר תמיד בהצטיידות. יצאתי חזרה לדרכי כשידי עמוסות כמה ככרות לחם שאור פריכות וטעימות עם תוספות שונות למען ידעו גם שאר בני הבית וייהנו.

 

 

במורד הקסטל קדמו את פני כמה שלטים מאירי עיניים שמשכו אותי להיכנס למושב בית נקופה. בכניסה למושב מצויות מספר חנויות בהן "אגמי" המציע מוצרים שונים לבית, כלים יפים, ריהוט, טכסטיל, נרות ועוד. לידו ניצב "המחסן", כשמו כן הוא. מחסן ענק שיש בו הכל ובזול.

בקרבת הכניסה למושב נמצאת גלריה "ארטנובה",

סטודיו וגלריה לציורים רכים. הציור הרך הינו יצירה אמנותית המשלבת חומרים, צבעים וצורות. הציור נעשה ע"י רקמה ותפירה של סיבים אקריליים צבעוניים שעוברים יישור ע"י מכונה הבנויה מאלפי מחטים, מין מכבש קטן. שילוב החומרים, הצבעים והצורות יוצר הרמוניה מדהימה של ציורי ענק שאי אפשר להישאר אדישים אליהם. חגיגת צבעים אמיתית. אומן הבית, יוחנן הרסון, קיבל את פני בכניסה ובסבלנות רבה הסביר את תהליך היצור הייחודי של הציורים.

ארטנובה - גלריה וסטודיו, מושב בית נקופה  טל' 02-5335996

 

מכאן המשכתי אל תוך המושב, סובבתי בדרכיו ונהניתי מהנופים המדהימים הנשקפים מסביב.

ביציאה מבית נקופה חציתי את הכביש לכיוון קרית ענבים. כאן מצאתי נגריה וגלריה לריהוט בשם "האסם". בהמשך מצוי הסטודיו לפרחי משי ל"לגעת במשי" של מישל צדיק. חנות מדהימה לפרחי משי איכותיים המיובאים מסין.

מכאן ועד לאבו גוש הדרך קצרה. אפשר כמובן לשבת כאן ולנגב חומוס, אבל אני בחרתי "לקנח" בערבסק, חנות ענקית לכלים וריהוט עתיק הממוקמת במבנה גבוה, שנראה כאילו נבנה במיוחד לתצוגה הזאת. שלטי ההכוונה מאפשרים למבקרים להתמצא וקל מאוד להגיע למקום.

ביני לביני עוד התלבטתי אם אהבתי לטבע צריכה לבוא הפעם לביטוי על ידי ביקור בגן הלאומי עין חמד. לאחר הרהור קצר החלטתי להשאיר משהו גם לפעם הבאה, ויצאתי לדרך הביתה.

 

שק קמח

מרכז מסחרי היסמין

מבשרת ציון

אזור ירושלים

טל' 02-5333442

פתוח א'-ה' 08:00-23:00

יום שישי 08:00-15:00

סגור בשבת

תגובות
1.
המקום נסגר
תושב מבשרת  |  12.02.10
2.
שק קמח
נורית  |  14.02.10
3.
מסעדת שק קמח במבשרת ציון
פרידלנד רונית ממכבים  |  19.10.13
4.
"שק קמח"
נורית   |  19.10.13
© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי