"נשים קטנות" וגם קייטרינג – "גוונים" ברמת השרון

הנערות מנהלות את האירוע מתחילתו ועד סופו בנוסף ללימודים שהם מרכז החשיבות

אסתי לנדא

 

על מיזם חשוב  זה שמעתי לראשונה לפני כשנה ביום עיון לציון יום האישה הבינלאומי שהתקיים במכללה למינהל קמפוס ראשון לציון.

נשים קטנות או כפי שנקרא היום "גוונים קייטרינג" הינו מיזם הפועל בהוסטל לנערות, "נאות אביב" ברמת השרון. המקום מופעל ע"י עמותת שח"ל (שרותי חינוך לנוער), בפיקוח חסות הנוער, ציונות 2000 ,אשלים והביטוח הלאומי. את קייטרינג גוונים מנהלת השפית חגית שעוסקת גם בתחום הפקת אירועים.

בהוסטל גרות כ-14 בנות בגילאי 14-18.  נערות במצבי סיכון או משבר. המטרה לקדם ולסייע לנערות בבניית ביטחון עצמי וכלכלי, השתלבות בקהילה ורכישת מקצוע עפ"י נטייתה וכישוריה הטבעיים של כל אחת מהנערות, במגוון תחומים: ניהול והפקת אירועים, ניהול מטבח, טבחות,

מלצרות, עיצוב אירועים, שיווק, אחריות על מחסן ומלאי וכו..

 כל נערה בהתאם לכישוריה. העיסוק מאפשר להן נקודת אור במה הן טובות והיכן תוכלנה להצליח.

 

הבנות בהוסטל יוצאות מידי בוקר ללימודים במוסדות החינוך בעיר או באזור. כל אחת על פי רצונה ויכולותיה. משעות הצהריים הן פונות לחוגים השונים או לעבודה אבל כולן עם פוטנציאל להגיע לחיים נורמטיביים. הן רוכשות כלים ביזמות עיסקית שמטרתו להעצים אותן ולעבור חוויה חיובית בחיים. הנערות מנהלות את האירוע מתחילתו ועד סופו בנוסף ללימודים שהם מרכז החשיבות.

בסיום כל אירוע זוכות הנערות לתודות וחיזוקים מרגשים מבעלי האירוע. הן מקצועיות לכל דבר ופועלות בראש גדול. אין ספק שזו להן חוויה מעצימה וחיובית.

 

מפוזרים בארץ כ- 33 הוסטלים נוספים הממוקמים דווקא במקומות מבוססים וזאת כדי להעלות את היכולות של הבנות ולתרום להשתלבותן בחברה ובסביבה נורמטיביים.

 

חגית -שפית
נייד לתאום פגישה ויעוץ
050-8689216
תגובות
אין תגובות למאמר
© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי