סין - ארץ אין סופית של שווקים

שוק הפנינים ושוק המשי, שוק האוכל הלילי ושוק הפשפשים, שווקי המזכרות למיניהם ושווקים אחרים לרוב הם אמנם רק חלק קטן ומזערי משפע השווקים הזולים הפזורים על פני סין כולה, אך הם מהווים עבורי מקור בלתי נדלה לרגעים מהנים של שופינג ובילוי

 שוק הפנינים בשנחאי

אסתי לנדא

כחובבת שווקים מובהקת השתדלתי לא לפסוח על רבים מאותם דוכנים ססגוניים ומדליקים שגיליתי בסין הגדולה. מצאתי שם מוצרים מגוונים ושלל עבודות יד צבעוניות "בכלום כסף" ולמרות שאינני יודעת עדיין מה אעשה בכל הכבודה שאספתי בדרך, אני מסתפקת לפי שעה בהנאה הגדולה מעצם השיטוט במקומות הנהדרים הללו ומהרכישות המעניינות שבצעתי. אין ספק שסין היא כיום משהו אינסופי של דברים שונים ומיוחדים.

 

זיופים בשנחאי

בשנחאי היה קיים בעבר שוק גדול ופתוח עם שלל מוצרים ומגוון סחורות. לא מכבר סגרו השלטונות את השוק הזה בגלל המוצרים המזויפים שנמכרו במקום. כתוצאה מכך העתיקו בעלי הדוכנים את מקומם לתחנת הרכבת התחתית שבסמוך למוזיאון הטכנולוגי.

תושבים רבים בשנחאי עצמה לא מכירים את השוק הזה, ודווקא אנחנו הישראלים שלא נותנים למקומות כאלה להיעלם מעינינו ("רוצים לדעת על מקום טוב לקניות ובזול..."), ערכנו למארחינו היכרות עם המקום.     

 

כמו בשווקים רבים אחרים, מיד כשירדנו מהמונית עטו עלינו הסוחרים המקומיים כדי להציע את מרכולתם: תיקים ממותגים, חולצות של מיטב המעצבים בעולם והכל במחיר מצחיק. אבל גם הפעם הם לא תפסו את "הפריירים" הנכונים, כי את המידע הזה כדאי להפנים: בכל קנייה חשוב להתמקח, משום שזה חלק בלתי נפרד מהמשחק בשוק.

 

בכל אחד מהשווקים בהם ביקרנו, חווינו מסע צבעוני לאורכם של עשרות דוכנים עמוסי מיני מזכרות, מניפות, צעצועים, צעיפים, תמונות, מפות, תיקים ומבחר אין סופי של מוצרים ממוצרים שונים שקשה לעמוד בפניהם ולו בשל מחירם הנמוך. אלמלא הגבלת המשקל בטיסה ספק אם היינו עוצרים את עצמנו במסע הרכישות.

 

 

שש קומות בביג'ין

בביג'ין התמקמנו במלון שסמוך לשוק המשי. זהו שוק מקורה המשתרע על פני שש קומות. בקומת המרתף נמכרים תיקים, מזוודות, ונעליים. בקומה שמעל פרוסים דוכני הביגוד, ובהמשך תוכלו למצוא קומה של תכשיטים, פנינים וקוסמטיקה, קומה לצעצועים וכך הלאה. כמובן שלא פסחנו על שום קומה והמשכנו ליהנות ממשחק ההתמקחות. בשלב מסוים כשהשקיות הפכו לבלגן אחד גדול, קנינו מזוודה ודחפנו הכל לתוכה. מסתבר שלא אנחנו המצאנו את השיטה ורבים נוהגים כך.

בפינה אחרת של ביג'ין ברחוב הנושא את השם  wangfujing st            מצוי מדרחוב מדהים ביופיו. לאורכו מצויים חנויות וקניונים ובסמוך לו נמצא שוק האוכל הלילי. אפשר למצוא כאן דוכנים של פירות ים, זוחלים למיניהם, חרקים ומעופפים אחרים משופדים על מקל, בקיצור כל מה שניתן ללעוס (אך ספק אם לבלוע...). השוק נפתח בשעה 4 אחר הצהריים והוא פועל עד חצות.

 

מפגש עם שווקים נוספים בסין יתקיים במהלך טיול מועדון נשות "דה-ז'ה-וו" שייערך ב-10 באוקטובר 2008.

פרטים והרשמה באתר.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תגובות
אין תגובות למאמר
© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי