כמו התמונה של הקיסר

כמעט אצל כל אחת ואחת מאתנו ניתן למצוא אלבומי תמונות מעלי אבק ומגירות ששומרות על היסטוריה משפחתית ארוכת שנים

אסתי לנדא

כמעט אצל כל אחת ואחת מאתנו ניתן למצוא אלבומי תמונות מעלי אבק ומגירות ששומרות על היסטוריה משפחתית ארוכת שנים. בקרב הצעירות יותר אפשר לגלות אוצרות בלומים שמוצפנים בזיכרון של המחשב. לעתים מדובר בתיעוד חשוב העולה בערכו אפילו מעבר למסגרת המשפחתית המצומצמת, אבל למי יש זמן וכוח לפשפש בערימות הישנות, או לדפדף בדפי אלבום שחוקים?

בעולם הגדול כבר גילו מזמן את החשיבות שבשימור המורשת ובמקומות רבים הפך נושא התיעוד המשפחתי והפורטרטים האישיים לטרנד אמנותי מצליח ומשגשג. עכשיו ניתן למצוא את הבשורה החדשה הזאת גם אצלנו.
רוני אבירי ואווה גז הקימו לאחרונה עסק משלהן ההופך את הצילומים האישיים והמשפחתיים לפריטים עיצוביים ואמנותיים תחת השם  StoryBoard.
במסגרת זו הן מציעות קונספט שלם הכולל צילום, עיבוד גראפי ומסגור של האנשים והרגעים המשפחתיים היפים עם נגיעה אישית ואמנותית.
רוני הגיעה ליזמות הזאת מתחום הניהול. היא בעלת תואר שני במנהל עסקים ועבדה בעבר כדיילת אוויר. באחד משיטוטיה בעולם נתקלה בנושא הצילום המשפחתי כפריט עיצובי ומבחינתה, היה זה אך טבעי לחבור לאווה שעוסקת בצילום כבר קרוב לעשר שנים. אווה היא בוגרת "קאמרה אובסקורה" והמפגש הזה שבין אשת העסקים לצלמת המקצועית הוליד שילוב "משלים ומוצלח של יכולות" כהגדרתן.לא רק למיוחסים
"בעבר הרחוק הפורטרטים היו נחלתם של מלכים וקיסרים והילכה סביבם הילת כבוד. רק מיוחסים ובעלי ממון הנציחו עצמם בתמונות דיוקן שהיוו סמל למעמד וכוח", מציינת רוני ומסבירה מדוע המצב הזה שונה כיום. "אנחנו מצלמים והרבה. מצלמים ומאכסנים במחשב. מצלמים ומאכסנים באלבום, ורק לעיתים נדירות באמת אנחנו עוצרים להסתכל, לחוות את הרגע, לצחוק ולהיזכר".
חברת Story Board  שבבעלותן של השתיים עוסקת למעשה בשינוי הגישה הנוכחית. היא מתאימה את הפורטרטים המשפחתיים לחיים העכשוויים ולאופי של המצולמים ומציגה אותם בסגנון אחר. הצילומים ממוסגרים בנופך חדשני ויוקרתי כאשר כל תמונה נעשית בעיצוב ובהתאמה אישית. הלקוח מעורב בתהליך ולמעשה מדובר בעבודה משותפת של הצלם, המעצב הגראפי והלקוח.

חוויה בשלושה שלבים
השלב הראשון של התהליך המשותף נעשה בסטודיו היפיפה שעוצב בהתאם לרוח האמנותית של הקונספט. המזמין מגיע לבד, או עם משפחתו, לעתים גם עם חברים, ואלה עוברים חוויה משותפת הכוללת שימוש באביזרים ובבגדים שונים, או כל רעיון אחר שיכול להפוך את הפורטרט ליצירה אישית.
בשלב השני, מתכנסים המעורבים לצפות בתמונות המוקרנות על גבי מסך פלזמה גדול ולבחור מתוכן את הדגם והעיצוב של התמונה הרצוי להם. כעבור חודש יגיע המוצר הסופי לידיים של המזמין, אך בכך לא נגמר התהליך.
לאחר שהתמונות עוברות ריטוש וגרפיקה והותאמו להן המסגרות המתאימות על פי העיצובים שנבחרו בפגישה המשותפת, מגיעה העבודה המעוצבת לידי הלקוח כשהיא מוכנה לתלייה במקום המתאים בבית או במשרד.

מתנה מושקעת וסנטימנטלית
רוני ואווה מציעות עיצובי פורטרטים ותמונות משפחתיות במגוון רחב של סגנונות. ברפרוף מהיר על פני העבודות שנעשו ב- StoryBoardניתן לחוש באינטימיות העולה מתוך הצילום, ברגש, בחום ובאסטטיקה הנובעת בין השאר מהאופי החביב של שתי השותפות והשילוב שביניהן.
טווח המחירים של העבודות נע בין 1,500 ¤ ל-8,000 ¤, אך אין ספק שהתוצאה עונה על המאוויים. העובדה שמדובר בתהליך חווייתי פרטי או משפחתי, היכולת לעצב מוצר אמנותי על פי תפיסתו האישית של הלקוח והמגוון הרחב של העיצובים שעומדים לבחירה, כל אלה מהווים יחד מתנה מיוחדת, מושקעת וסנטימנטלית.

 

www.storyboard.co.il

 


רחוב יגיע כפיים 3
תל אביב
טל' 03-6878577
תגובות
אין תגובות למאמר
© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי