השולחן החגיגי שלנו

השולחן החגיגי שלנו

לקראת ערב ראש השנה החדשה הבא עלינו לטובה קיים מועדון דה-ז'ה-וו סדנה ייחודית לעיצוב שולחן החג. חבורה של נשים התקבצה יחד כדי ללמוד ולהתרשם מהאפשרויות השונות והמגוונות שהוצגו בפניהן על ידי מנהלות המועדון, אסתי לנדא ונורית מצלר.

במהלך הסדנה נחשפו המשתתפות ל-6 סגנונות שונים של עיצוב השולחן, שכללו שילוב של המראה הקלאסי-המסורתי עם סגנונות צעירים-צבעוניים משהו.

משתתפות הסדנה שמעו על עקרונות מובילים בהכנת שולחן החג תוך דגש על האפשרויות המצויות בראש ובראשונה בטווח יד של כל אישה בביתה. "חשוב להשתמש קודם כל בפריטים ואביזרים המצויים בבית לפני שממהרים לקנות מערכות אוכל חדשות ויקרות, או מפות מפוארות. כדאי להתאים את מה שמצוי בארונות ונאסף במהלך השנים ולשלבם יחד לרעיונות מקוריים", הסבירו מארגנות הסדנה ואף הדגימו עקרונות אלה בפני המשתתפות.

במהלך הסדנה הוצגו רעיונות מיוחדים לעשיית חובקי מפיות ממוצרים פשוטים, ליצירת אריזת סכו"ם מקיפולי מפיות ועיטור שולחן החג בשלל כרטיסי ברכה בסגנונות של פעם. כרטיסי הברכה פוזרו על השולחן ויצרו משטח ססגוני וחגיגי לעין. בנוסף הוצמדו כרטיסי ברכה קטנים למתנות החג ואלה שימשו גם לסימון מקומות הישיבה של בני המשפחה.

השימוש בכרטיסי הברכה בא לידי ביטוי גם בפרטים נוספים. ענף יבש בעל תצורה יוצאת דופן שימש את המעצבות להכנת מתקן קבלת פנים מקורי. כרטיסי הברכה נתלו בקצוות הענף והפכו למעין "מובייל" חגיגי ומסביר פנים. עיצוב השולחן כלל גם סידור פרחים ושימוש בנרות להשלמת אווירת החג ולכל אלה נוספו עוגות הדבש וקערת תפוחי העץ המסורתית.

בסיום הסדנה הצטיידו המשתתפות בשורה של "טיפים" שניתנו ע"י המארגנות כצידה לחג:

•ב.     אין צורך להשקיע בקניית מערכות אוכל חדשות כל עוד מצוי במטבחך מלאי מספיק של כלים כאלה. בין המפות הנשמרות בארון תמצאי ודאי מפות ראויות לשמש את שולחן החג. אין צורך בקנייה מיותרת אלא אם המפות שבידך כבר סיימו את תפקידן לאורך השנים.                                                             

•ג.       התאימי ושלבים מגוון פריטים ואביזרים המצויים בבית וצרי את אווירת החג על ידי  הפיכתם לפריטי אמנות.

•ד.     כרטיסי הברכה הישנים והמוכרים חוזרים לאופנה. עשי בהם שימוש ליצירת אווירה, לקישוט שולחן החג ולציון מקום הישיבה של כל אחד מהאורחים.

 

עם כל אלה ועם הרעיונות האישיים והמיוחדים שלכן, אנחנו משוכנעות שתהיה לכן ארוחת חג שמחה וססגונית. ובעיקר שתהיה לכולנו - שנה טובה!

תגובות
1.
משוב לסדנה
דבוריק הר-פז  |  20.09.08
2.
תודה על הפרגון
אסתי  |  20.09.08
© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי