חזרת פתאום

תיאטרון האופרטה הממלכתי של בודפשט שב לישראל למופע מיוחד של ארבע אופרטות

תיאטרון האופרטה הממלכתי של בודפשט (המקורי) עומד לשוב לישראל לאחר ההצלחה גדולה בביקורו הראשון לפני שנה, עת זכה לשבחים רבים מהביקורת והקהל, שבחים (והכנסה נאה) אשר גרמו למנהליו לחזור לישראל בפעם השנייה בתוך זמן קצר. שמונים המשתתפים: זמרים, רקדנים, סולני בית האופרטה ובית האופרה של בודפשט יגיעו ארצה ויבצעו בליווי התזמורת הקאמרית הישראלית, הפקה מיוחדת ויוצאת דופן: "אופרטה בריבוע". יהיה זה ערב אחד המשלב בתוכו ארבע אופרטות שונות וידועות כשכל אחת מהן מתקיימת באווירה האופיינית של העיר בה היא מתרחשת: פריס של "האלמנה העליזה" מאת להאר, וינה של "העטלף" מאת יוהאן שטראוס, בודפשט של "נסיכת הצ'רדש" מאת קלמן וטרנסילבניה של "הרוזנת מריצה" גם כן מאת קלמן. המופע ילווה בדברי הנחייה של הקריין יגאל רביד והוא משלב את להיטי האופרטות הנ"ל בחגיגה צבעונית וסוחפת של סגנונות ריקוד ביניהם ואלסים, קאן ופולקה רצופים במפגן ססגוני של חילופי תלבושות רבים ועיצוב במה מוקפד.

 

את המופע ביים מנהלו האמנותי של התיאטרון,מיקלוש גאבור קרני (Miklos (Gabor Kerenyi יהודי במוצאו הנחשב לאחד מהאישים בעלי המוניטין הגדול בעולם המוסיקה והתיאטרון בהונגריה ובמאי מוביל של אופרטות בעולם. הפקות האופרטות שלו הוצגו ברחבי אירופה.

 

להפקה מיוחדת זו ליהק קרני את הזמרת הכוכבת הצעירה מבית האופרה קירוב שבסט. פטרסבורג, קארינה צ'פרונובה, זוכת פרסים רבים על יכולותיה הוירטואוזיות ובהם פרס התחרות הבינלאומית ע"ש "אלנה אוברצובה" במוסקווה,(2006) ופרס לוירטואוזיות בתחרות הבינלאומית לזמרים צעירים ע"ש רימסקי קורסאקוב (2006). בבית האופרה קירוב היא הופיעה בתפקידים ראשיים רבים באופרות "לה בוהם" (פוצ'יני) בבימויו של הבמאי הדגול מריוס טרלינסקי, ב"נישואי פיגרו" (מוצרט), ב"אלמנה העליזה" (להאר) ועוד.

 

תיאטרון האופרטה הממלכתי של בודפשט הוא בית היוצר המרכזי באירופה להפקות מז'אנר האופרטה שבודפשט היא מולדתו, כמו גם ווינה, המארחת רבות את התיאטרון. משנות ה- 60 להקת תיאטרון האופרטה של בודפשט הציגה באופן שוטף גם מחזות זמר מפורסמים כמו "גברתי הנאווה", "הלו דולי", "סיפור הפרברים", "כנר על הגג", "מצחיקונת", "קברט", "כלוב העליזים", "צלילי המוזיקה", "אי שם באירופה", "אליזבט", "אותו הזמן בשנה הבאה", ומחזמר הפופ בברודוויי- "Alter Boyz"  .

 

הופעות אורח ברחבי העולם הם חלק חשוב מהמסורת של תיאטרון האופרטה הממלכתי של בודפשט. הסטנדרט הגבוה בשילוב איכות אמנותית יוצאת דופן ושמחת חיים הונגרית, כבר זכו להצלחה בינלאומית גדולה בהענקת חוויה ייחודית של תיאטרון מוסיקלי ובידור מהנה בסביבות שפה משתנות לקהל ברחבי העולם. בשנים האחרונות הופיע בית האופרטה, בין השאר, בבלגרד, מינכן, רומא, אמסטרדם, לונדון, וינה, סט פטרסבורג, פרנקפורט, תל אביב וערך סיורי הופעות בארה"ב, קנדה ויפן.

 

בחסות אינדקס מדיה -בידור ובמה


צילום: ורה אדר
תגובות
1.
מביא נחת
שירן  |  07.09.11
© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי