בת שישים

היכל אמנויות הבמה בהרצליה יציין את וולנטיין דיי במחווה מיוחדת לשנות השישים

היכל אמנויות הבמה בהרצליה, יציין את וולנטיין דיי - יום האהבה הבינלאומי בסופשבוע אחד שכולו הפקות  על טהרת רומנטיקה של שנות ה-60 הזכורות לטוב כשנים של מוזיקה נפלאה ושלל אירועים סוערים אשר השפיעו על העולם.

 

שנות ה-60 היו שנים דרמטיות וסוערות: ילדי הפרחים, מלחמת וייטנאם, מחזותיו של גיורא גודיק ולהקות הנחל בישראל, החיפושיות, אלביס פרסלי, קליף ריצ'ארד, חבורת פרנק סינטרה ועוד. תחת הכותרת באהבה לשנות ה-60 יתקיימו בין התאריכים 14-12 בפברואר  2009 שלושה ימים של מופעים, מוסיקה,ריקודים, הרצאות ופעילויות שכולן אהבה המתרפקת על שנות ה-60 והשפעתן על התרבות הפופולרית.

 

הפקה מיוחדת שתפתח את אירועי חג האהבה תהיה "הכל בגלל האהבה" , בהנחיית דן אלמגור וניהול מוסיקלי של אלונה טוראל. בערב זה, בהשתתפות הזמרים והשחקנים רבקה רז, עדנה גורן, ששי קשת, נאווה בושמי עידן שמי ואחרים, יבוצעו מיטב שירי האהבה הישראלים של שנות ה-60.

 

מבט נוסטלגי לצמד האמריקאי סיימון וגרפונקל שכבש את העולם בשנות ה-60 יתקיים בערב עם הצמד הישראלי מוני ארנון ולארי פוגל שיבצע משירי הצמד הידועים ובהם "גברת רובינזון", "גשר על מים סוערים" בלוויית סיפורים מאחורי הקלעים.

 

מחווה מיוחדת תהיה לארבעת המופלאים: ה"ביטלס" - הלהקה הגדולה והחשובה ביותר בכל הזמנים שפעלה בשנות ה- 60  וממשיכה להשפיע על המוסיקה בכל העולם גם בימינו. יואב קוטנר ייקח את הקהל למסע בעקבות הביטלס עם קליפים וקיטעי צילום נדירים. במופע הצדעה לביטלס ישיר (כמובן) דני רובס את הלהיטים הגדולים והמרגשים, גרסאות קאוור מיוחדות ומפתיעות לשירים של  גו'ן לנון ופול מקרטני בשילוב הסיפורים המשעשעים, המעניינים שמאחורי הקלעים.

 

להקת הסיסקסטיז, בביצועים מדוייקים וזהים למקור תחזיר את הקהל לשנים הסוערות של מועדוני  שנות ה-60 עם שירים של אלביס פרסלי, קליף ריצ'ארד, פול אנקה, ניל סדקה, סגל כהה, סיימון וגרפונקל החיפושיות ועוד.

 

שני מופעים נוספים ובמרכזם האהבה יהיו: "באה מאהבה" ,של יהודית רביץ, עם כל השירים האהובים שלה מהרפרטואר העשיר שלה ובהם: "סליחות", "מילה טובה", "עכשיו הכל בסדר ועוד, והמופע "רגעי אהבה גדולים באופרה"- חגיגה אופראית עם מיטב זמרי האופרה הישראלית באריות ודואטים של אהבה מהאופרות של פוצ'יני, ורדי, מוצרט ועוד.

 

במסגרת האירועים יתקיימו גם הרצאות ומפגשים: אורן נהרי עורך חדשות החוץ בטלוויזיה הישראלית, ירצה על הדרמות הגדולות של שנות ה-60:  צ'ה גווארה, האביב של פראג, מלחמת וייטנאם, רציחות פוליטיות בארה"ב של מרטין לותר קינג, הנחיתה על הירח, פסטיבל וודסטוק ועוד והכל בלוויית צילומים .

אלי רייפמן, נשיא קבוצת "אמבלייז" יסיים את קורס הקבלה שהוא מעביר בהיכל בהרצאה מיוחדת שתעסוק בזוגיות ומשפחה ככלי החזק ביותר לתיקון עולם הקבלה.

 

בתום יום האירועים הראשון (12.2) תתקיים באכסדרה הרקדה בסגנון  שנות ה-60. הקהל מוזמן.

היכל אמנויות הבמה, ז'בוטינסקי 15 הרצליה
טלפון: 1-700-70-29-29
תגובות
אין תגובות למאמר
© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי