פסטיבל מוזות 2009

16 - 23 במרץ, פסטיבל הנשים ה-8 בנתניה

יצירה נשית במגוון תחומים יתקיים בין התאריכים 19-26/3/09 באולמות היכל התרבות בנתניה

במסגרת הפסטיבל יערך מופע בשיתוף רשת ג' ועמותת "אחת מתשע" אשר יוקדש לשדרנית הרדיו אורנה יקיר ז"ל

פסטיבל "מוזות" הינו פסטיבל נשים הנערך בפעם השמינית בעיר, ביוזמת עיריית נתניה והיכל התרבות. הפסטיבל הייחודי מאגד יצירות של נשים, על נשים ולמען נשים במטרה לתת במה וחשיפה ליצירה הנשית במגוון רחב של אמנויות: תיאטרון, קולנוע, מחול, מוזיקה ואומנות פלסטית. באירוע לוקחים חלק מטובי היוצרים בישראל, מכל סוגי הז'אנרים ביניהם: מאיה בז'רנו, מארינה מקסימיליאן בלומין, אוהד חיטמן, שרון חזיז, חני דינור, מלאכי חזקיה, רננה רז, להקת בת שבע, קרן פלס, ועוד רבים אחרים.

 

במהלך הפסטיבל יתקיימו הופעות ייחודיות ביניהן מופע "רדיו אקטיבי" בשיתוף עם רשת ג' ועמותה "אחת מתשע", אשר יוקדש לשדרנית הרדיו אורנה יקיר ז"ל, "פרויקט 5" - מופע של להקת בת שבע, קרן פלס במופע "מבול" מארחת את נורית גלרון, קברט "היי יפה", וידאו דאנס "מבטן אל בטן" - סיפורן של שתי נשים המתעדות את הריונן "דיאלוג עם שירה" יצירות אומנות של 13 נשים החברות בעמותת אומני נתניה המנהלות ביצירותיהן דיאלוג עם שיריה של המשוררת העכשווית מאיה בז'רנו, דב אלבויים במפגש מרתק עם דמותה של מרים האחות, כנס ארצי לתיאטרוני נשים  מפגש ייחודי של תיאטרוני נשים קהילתיים המציג השקפה נשית מזווית מיוחדת ועוד. הפסטיבל חושף בפני הקהל מגוון רחב של יצירות מתחום האומנות ומאפשר למבקרים בו השתתפות פעילה בהרצאות, סדנאות ובמופעים. כל זה על מנת  לתת לקהל הרחב בכלל ולנשים בפרט, להנות, ללמוד ולהזדהות עם היוצרת ויצירתה. הרי זוהי הזדמנות נדירה ומיוחדת לגלות באמצעות היצירה כי כולנו חולקים את אותן החולשות, ריגושים ותקוות. 

 

במסגרת פסטיבל "מוזות" תיערך תערוכה בה יוצגו עבודותיה של אורנה יקיר ז"ל ומופע "רדיו אקטיבי"- מופע ייחודי לזכרה של היוצרת ושדרנית הרדיו (גלי צה"ל ורשת ג'), ילידת ותושבת העיר נתניה, אשר נפטרה לפני פחות משנה מסרטן השד. המופע  הינו שיתוף פעולה בין עיריית נתניה, עמותת "אחת מתשע" ורשת ג', אשר החליטו לשלב יד ולהקדיש מופע זה למען הגברת המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד- "כי גילויי מוקדם מציל חיים". כל כרטיס תשיעי שיימכר למופע יוענק כתרומה לעמותת "אחת מתשע", הפועלת להעלאת המודעות הציבורית לסרטן השד ולקידום בריאות השד בישראל. העמותה מעניקה שירותי תמיכה, מידע ומיצוי זכויות לנשים חולות וקרוביהן, ומובילה מדיניות מתקדמת ושוויונית ביחס לסרטן השד בישראל. עורך ומפיק האירוע, חברה הטוב של אורנה יקיר, בועז פייפר ('בנות פסיה').

 

 

להלן פרטי התוכנית:

יום ה' 19.03.09

18:00 פתיחת תערוכה "דיאלוג עם שירה", בהשתתפותה של המשוררת מאיה בז'רנו במסגרת התערוכה מתנהל דיאלוג של "הקבוצה ה-13" עם שירתה של המשוררת העכשווית מאיה בז'רנו. הקבוצה ה-13 מורכבת משלוש עשרה אמניות, כולן חברות בעמותת אמני נתניה.  אוצרות התערוכה -דליה לביא ודניאלה להב - אולם  אכסדרה כניסה חופשית

18:30 בהמשך לתערוכה, הקרנת סרטו של הקולנוען עומרי ליאור "ארמון ילדותי המתפורר", מתוך הסדרה "בנוף המילים", סדרת סרטים על יוצרים ומשוררים. הופעת זמרת יסמין אבן. - אולם  דורטמונד כניסה חופשית.

21:00 קרן פלס במופע "מבול" אורחת מיוחדת נורית גלרון. משתתפים: אודי שמחון ולואי להב -גיטרות והפקה מוסיקלית, שחר חזיזה -תופים, מיקי ורשאי -בס, גליה חי -ויולה, סלעית להב -אקורדיאון, חלילים. - אודיטוריום. עלות הכניסה 125 ¤ / 90 ¤ / 75 ¤ / 80 ¤ מנויים.

 

יום ו' 20.03.09

12:00 פתיחת תערוכה, "קלף מנצח", המוקדשת לעבודותיה של היוצרת והשדרנית אורנה יקיר ז"ל. בחסות ראש העירייה גב' מרים פיירברג-איכר. אוצרת התערוכה -מירי קרימולובסקי. - גלריית "סקוולה ארט". כניסה חופשית.

13:00 "רדיו אקטיבי" מופע להגברת המודעות לגילוי המוקדם של סרטן השד  מוקדש לזכרה של שדרנית רדיו אורנה יקיר ז"ל, ילידת ותושבת העיר נתניה. - אודיטוריום.

משתתפים: מארינה מקסימילאן בלומין, אוהד חיטמן, מיטל טרבלסי, שרון חזיז, שרית וינו-אלעד, טל סונדק, חני דינור, מקהלת מורן, נועם גילאור, מלאכי חזקיה ובועז פייפר. עורך ומפיק - בועז פייפר, ניהול מוסיקלי - רמי הראל. עלות כניסה 50 ¤. כל כרטיס תשיעי שיימכר למופע יוענק כתרומה לעמותת "אחת מתשע".

 

יום א' 22.03.09

20:30 "נשים לא מציירות" תיאטרון באר-שבע. דרמה בהשתתפות: חנה רוט, נעמה שפירא, אנאבל זמיר, אלה ויציסלבסקי. מאת: ג'ימס שרמן, תרגום: רבקה מתושלח, בימוי: רועי הורוביץ, תפאורה וקטעי וידאו: מיקי בן כנען, תלבושות: דליה פן, תאורה: רוני כהן, מוסיקה: דניאל סלומון, תנועה: איריס לנה. - אודיטוריום. עלות כניסה 145 ¤ / 115 ¤ / 95 ¤ / 75 ¤ .

20:30 "סטיילינג אופנה" סדנא עם רותי שהם. הסדנא תעסוק בסוגיות לבוש. - דורטמונד. עלות כניסה  55 ¤.

 

יום ב' 23.03.09

20:30 "פרוייקט 5" מופע של להקת המחול בת-שבע. תוכנית קאמרית חדשה בהשתתפותן של חמש רקדניות מאת אוהד נהרין. - אודיטריום. עלות כניסה 120 ¤ / 90 ¤ / 80 ¤ קבוצות / 55 ¤ תלמידים/ 40 ¤ +290 כוכבים (ישראכרט).

20:30 "מרים נביאת המים" מאת דב אלבוים, סופר ומשורר. אולם דורטמונד עלות כניסה 45 ¤.

 

יום ג' 24.03.09  

20:30 "לא רק שוקולד" - נשים מספרות אוכל. ערב רב תחומי הרצאה, קולנוע ומחול. הרצאה של ד"ר רוני הלפרין על נושא נשים ואוכל דרך סרטי נשים מרחבי העולם. מחול -  רננה רז כוריאוגרפית ורקדנית בריקוד "מידות טובות".- אולם בית יוחנן. עלות כניסה 45 ¤.

21:00 וידאו דאנס  "מבטן אל בטן" סרטן של איריס נייס - הדר ושרון הללי - אסא. שתי נשים מתעדות את הריונן, ואת השינויים החלים בנפשן ובגופן, על ציר זמן של שנתיים. בנוסף, תתקיים סדנת תנועה "שיחות בגוף נשי". צילום: עידו קגן, אמנון וינר, עריכת פסקול: עידו קגן, נגינה וביצוע: תומר בכר. - אולם הגדול. עלות כניסה 35 ¤.

 

יום ד' 25.03.09

18:00 כנס ארצי לתיאטרון נשים, מפגש ייחודי של תיאטרוני נשים קהילתיים המציג השקפה נשית מזווית מיוחדת. סדנאות: "ג'יבריש" - תהל רן, תיאטרון "חפצים" - אביטל דבורי, "שחררי את קולך" - חנה הכהן, "מסיפור האישי לחברתי" - זמירה רון . אולמות היכל התרבות. עלות כניסה 25 ¤.

21:00 קברט "היי יפה" מופע העוסק בתדמית הנשים בעיני עצמן ובעיני החברה. מורכב מקטעי שירה, משחק וריקוד המבוצעים על ידי 3 שחקניות פסנתרניות. במאית: שיר גולדברג. משתתפים: נתלי פנשטיין, קארין טפר, אפרת קרמזין-ויסמן, פסנתרנית לחנים ומלות השירים - אדי זיסמן.  - בית יוחנן. עלות כניסה 45 ¤.

 

יום ה' 26.03.09

20:00 "מאחורי הרעלה" ערב על האישה האיראנית, בהשתתפותן של ד"ר תמר עלם ודוויד ניסן, במהלכו ידברו על האישה האירניתהאישה האיראנית אז והיום. שירה: מורין נהדר. - אולם בית יוחנן. עלות כניסה 45 ¤.

20:30 "מסע הנשמה שלי" מפגש רוחני עם אורית איש ימיני- תומר מאבחנת באמצעות הילינג ותקשור. אולם דורטמונד - עלות כניסה  35 ¤

 

פרטים באתר האינטרנט העירוני http://www.netanya.muni.il

© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי