"עיר פוגשת אמנות"

עיר הבירה הופכת לגלריה פתוחה

במהלך כל חודש אפריל תהפוך ירושלים לגלריה אחת ענקית של יצירות אמנות, ציורים, וידאו-ארט, פסלים, וצילומים.    במסגרת המיזם החדשני, "עיר פוגשת אמנות" שמו,  יציגו כ- 70 אמנים צעירים בתחילת דרכם, את יצירותיהם בכ- 50 בתי עסק מגוונים ברחבי העיר, כמו בחנויות, בתי קפה, מועדוני לילה, מסעדות, אתרי תיירות, בסינמטק ועוד.

 אילן איטח, שמן וגרפיט על בד

פרויקט "עיר פוגשת אמנות" בא במטרה לקרב בין עולם האמנות הירושלמי והיוצרים הצעירים שמתגוררים בה לבין מאות אלפי תושבי העיר והתיירים הרבים שיגיעו לבירה במהלך חוה"מ פסח.

קיום הפרויקט בירושלים  אינו מקרי - העיר נתברכה במספר הרב ביותר והמגוון ביותר של בתי ספר גבוהים לאמנות וכן במספר מרשים של אמנים בתחילת דרכם המתגוררים בה ומבקשים לחשוף את מיטב יצירותיהם בפני הציבור הרחב.

 

לדברי ראש העיר ניר ברקת, מדובר במיזם ראשון מסוגו בארץ. "ירושלים היא בירת בתי הספר לאמנות בישראל ובית גידול מרכזי בארץ לאמנים צעירים. הרעיון הוא להפגיש בין אמנות עכשווית למקומות הומי אדם במהלך כל השנה ובחודש אפריל בפרט", אומר ברקת.

על כך הוסיף מנהל הפרויקט באגף חברה, יורם ברוורמן, כי חדשנותו של המיזם הוא בכך שהוא מביא את האמנות לקהל במקום את הקהל אל האמנות. "השילוב בין עסקים לנושאים חברתיים הינו חלק מהערבות ההדדית החזקה שמאפיינת את ירושלים והיא אשר מאפשרת את מימוש הרעיון באופן מוצלח".

 

לצד החשיפה האדירה שיקבלו האמנים הצעירים, יאפשר פרויקט "עיר פוגשת אמנות" הזדמנות מיוחדת לציבור לרכוש עבודות מקוריות באופן ישיר מול האמנים ללא צורך במתווכים. בנוסף יתאפשר לציבור להיפגש עם האמנות במהלך סיור שגרתי ברחבי העיר, זאת בשל הפריסה הרחבה בבתי העסק השונים.

חוף החומות- צילום. יניב יור

 

תמונה עליונה: אילן איטח, שמן וגרפיט על בד
תמונה אמצעית לרוחב: חוף החומות, צילום, יניב יור
תמונה משמאל: צילום, טל ז'בוטנסקי
© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי