לגלות את פריז מחדש

אסתי לנדא

פריז מעוררת בי עניין רב גם לאחר שכבר "חרשתי" את רחובותיה ואתריה במספר ביקורים קודמים. נכון שבכל ביקור נחשפים שוב ושוב למקומות הידועים אבל תמיד אפשר לגלות בה גם מקומות מעניינים חדשים. כמו בעבר, גם הפעם זכיתי לחזור אל הישן והמוכר ולשלב בתוך כל אלה גם פינות ואתרים שבהם לא בקרתי בסיורי הקודמים.

      מוזיאון לאמנות שבטית. צילום: אסתי לנדא

מוזיאון Musee du quai branly                                                                                          

המוזיאון המרשים מצוי סמוך למגדל אייפל והוא מתמקד באומנות שבטית. חללי התצוגה פרוסים בתוך מבנה בעל עיצוב ייחודי, פרי תכנונו של הארכיטקט ז'אן נובל.

הסיור מעביר את המבקר מיבשת ליבשת במעין גשר בין יבשתי. למעט אירופה עצמה שאינה מיוצגת במוזיאון, ניתן לפגוש כאן מוצגים מאוסטרליה ,אסיה, אפריקה ואמריקה. אלה פזורים לאורך מסלול שמשולבים בו גם סרטים המתארים את תהליך המוזיאון. צילום: אסתי לנדאהעשייה והיצירה של המוצגים בדרך מרתקת וממגנטת. אפשר לראות כאן אלפי מוצגים מגוונים בהם פסלים, מסיכות, תכשיטים ופרטי ביגוד אתני המספרים את הסיפור ההיסטורי והאנושי במקומות האקזוטיים הללו ומעוררים במבקר חשק לראות מקרוב את האנשים החיים שם.

המוזיאון פתוח כל יום למעט יום שני בכתובת:  222RUE DE LUNIVERSITE 75343

 

מוזיאון Musee d'Art et Histoire du Judaisme

המוזיאון שוכן בארמון מיוחד ויפה ברובע ההיסטורי "לה מרה". מצויה בו תערוכה המתארת את ההיסטוריה של יהודי צרפת, קהילות אירופה וצפון אפריקה מימי הביניים ועד למאה ה-20. בין המוצגים ניתן לראות מסמכים היסטוריים הקשורים לפרשת דרייפוס, יצירות של שאגל, וכן פריטים ומסמכים החושפים נכסי תרבות, מנהגים ושלבים בהתפתחותן של הקהילות היהודיות במקומות אלו.

המוזיאון פתוח כל יום למעט שבת בכתובת: 71 rue du Temple

מכאן אני ממליצה לטייל באזור "המרה".

 

מסלול הליכה חביב ממוזיאון הלובר לכיוון ה-palais royal ועד רחובpetits champs . תוכלו לגלות שם פסאז' מקסים בשם VIVIENNE שבכניסה אליו מצוי  ביסטרו בשם דומה. כדאי להיכנס פנימה להתרווח על אחד הכיסאות וליהנות מהעיצוב, השרות והאוכל במקום. אני נהניתי ממרק אפונה מעודן, ממנת רביולי ערבה לחיך, מגבינות מקומיות והקינוחים נפלאים.

אחרי סיבוב בפסאז' ורכישת גלויות מיוחדות, מומלץ להמשיך לכיוון כיכר ויקטואר PLACE DES VICTOIRES  שבה ניתן לראות לעתים הפגנות של קבוצות וארגונים שונים. מכאן אפשר להמשיך דרךRUE ETIENNE MARCEL  ולהגיע למרכז פומפידו.

 

מקום נוסף, מיוחד ומומלץ, הוא האזור שנבנה על יסודותיה של תחנת רכבת ישנה. מדובר בפסאז' עשיר בבתי קפה ומסעדות המשרה על מבקריו אווירה ייחודית וציורית. אפשר למצוא כאן בנוסף חנות יינות, חנות לציוד גן, חנות מקסימה לצעצועי ילדים ועוד כהנה בתי עסק מדליקים. כדי להעצים את אווירת הביקור כדאי להגיע לכאן בשעות הערב של יום שבת או ראשון ולהתמכר לחוויה.

ניתן להגיע לפסאז' הציורי הזה באמצעות נסיעה בקו הסגול מספר 14 של הרכבת התחתית ולרדת בתחנתCour St-Emilion .

 

מטעמים של דלפונים

ועכשיו הזמנה לארוחה סינית טובה ולא יקרה (דבר שקשה למצוא בפריז).

ברחוב בלוויל ברובע ה-20 מצוי ריכוז של מהגרים. זוהי פריז של אומנים וסטודנטים דלפונים המאפשרת מפגש עם שחורים, מלוכסני עיניים, בני ערב ודוברי עברית במעין בליל רב לאומי. לאחר שהתנסינו כבר בארוחות טעימות ויקרות במרכז העיר, החלטנו לגלות את  צפונותיו של המטבח הסיני המקומי. ואכן, זכינו לתפריט אותנטי ומהנה למדי. אלה שמעדיפים סוגי מזון אחרים יוכלו למצוא בקרבת מקום מסעדות מזרחיות, ובהן גם כאלה המציעות אוכל מרוקאי (כולל קוסקוס כמובן) או קערות של מרק תאילנדי עם נודלס, בתי אוכל המציעים פירות ים ואחרים בטעמים ייחודיים ובמחירים סבירים למדי.

לאורך הרחוב מצויים גם סופרמרקטים המציעים מבחר מטעמים מהמזרח הקרוב והרחוק.

תגובות
אין תגובות למאמר
© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי