מתיחת פנים לאלפסי

מדי שנה מקיימת עיריית תל אביב סופשבוע של בתים פתוחים באחד מרובעי העיר המתחדשים. גם הפעם הייתי בין המאות שבאו לראות את החידושים וההתחדשות

 רון אלוני, פיסול ברשתות ברזל

 

אסתי לנדא

 

מדי שנה מקיימת עיריית תל אביב סופשבוע של בתים פתוחים באחד מרובעי העיר המתחדשים. סקרנים רבים מצטרפים לסיורים הללו וגם הפעם הייתי בין המאות שבאו לראות את החידושים וההתחדשות.

 

בשנים קודמות זכיתי לבקר במתחם המתחדש של יפו והנמל ובמרכז רבין לשלום, ליהנות מההסברים של אדריכלי ומתכנני המקום, להתרשם מהארכיטקטורה והתכנים של המבנים. השנה בחרתי לסייר ברחוב אלפסי הממוקם בין קיבוץ גלויות לרחוב סלמה בדרום העיר. האזור עובר מתיחת פנים משמעותית ומקבל אופי חדש וצריך פשוט לראות כדי להאמין.

 

רחוב אלפסי מצוי באזור גדוש מוסכים, חנויות לחלפים ומסגריות. במקביל, כמעט במפתיע, צצו לאורכו בשנים האחרונות גם גלריות חדשות, חנויות תצוגה וחדרי סטודיו של אומנים ומעצבים.

אחד הנחשונים ברחוב היה מעצב הרהיטים קסטיאל שבחר להציג את רהיטיו היוקרתיים דווקא כאן בבית מספר 36. הוא שיפץ מתחם ישן ומוזנח שנבנה ב-1932 כבית חרושת לאשפרת בדים ויצר חלל תצוגה של רהיטים המשתרע על שטח של כ- 5,000 מ"ר.

 

מעל אולמות התצוגה של קסטיאל נמצא הסטודיו של האומן רון אלוני שיוצר גופים תלת-ממדיים מרשתות ברזל. עבודותיו הגדולות והמרשימות של אלוני מוצגות על גג המבנה.

בסמוך, פתחה מעצבת תיקים צעירה בשם עינת סקלסקי, סטודיו עכשווי עם אטליה בחזיתו ובו תצוגה של תיקים מעור, מפוסלים, מדהימים ומיוחדים.

 

בהמשך (אלפסי 20) מתגלה מתחם מעניין של קבוצת אומנים ובו מעצבות בגדים ותכשיטים, יוצרות תיקים וציירים שבחרו  המרפסת של יעקב ששוןלעבוד בסמיכות אלה לאלה. בכל קומה של הבניין ניתן למצוא אמן אחר כשבגג המבנה בנה יעקב ששון מגרוטאות וחומרי גלם ממוחזרים קוביות, מריצות קטנות ועוד כהנה וכהנה עיצובים מעניינים. מרחב הגג משמש גם כמשחקייה ללא תשלום לילדי העובדים הזרים שגרים בסביבה. מהגג ניתן גם לצפות על העיר תל אביב ובעיקר על שכונות הדרום.בחצר המתחם מצוי הסטודיו החדש של האומנית והציירת מירי הופמן כסיף ותצוגה גדולה ממבחר עבודותיה.חשוב לי גם לציין שציוריה מוצגים בתערוכות בארץ ובעולם .

מתוך המבחר של האמנים השונים במתחם צדה את עיני במיוחד "פרינצ'יפסה מלכת האמבטיה", מעשה ידיהן של האמניות רוויטל ואורית. השתיים יוצרות בובות עשויות מחומרים רכים והן מופיעות אתן באירועים ובמופעי רחוב. המחזה מספר על פרינצ'יפסה, זמרת אופרות סבון, המופיעה בחדר אמבטיה פרטי ומאובזר כשלצדה מעריץ נאמן. עבורה זוהי הופעה של פעם בחיים כשהיא "מסבנת" את הצופים בקולה...... וכדי שלא לחשוף את סופו של הסיפור, אתן ואתם מוזמנים להגיע ולגלות בעצמכם (לפרטים 052-8731389).

*בתמונה התחתונה: "פרינצ'יפסה מלכת האמבטיה", רוויטל ואורית.

 

 

 

תגובות
1.
אלפסי 20
חני פרי  |  12.05.09
2.
תשובה לחני פרי
אסתי  |  12.05.09
3.
טיפ חשוב
אורית אלדר ורצהייזר  |  26.05.13
4.
הוספת תאריכים
נורית  |  26.05.13
© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי