נטע בשביל השוקולד

במהלך סיורי ברחבי הארץ פגשתי מספר חנויות גורמה המייצרות שוקולדים מדהימים, אבל אצל נטע בחצר של מרקוביץ בנחלים מצאתי משהו טעים ומיוחד.

פגשנו את נטע, אישה קטנה ולבבית, בבגד עבודה לבן שזור כתמי שוקולד בחלל המטבח הפתוח. שם היא מספרת לנו, כי נשבתה בקסמי השוקולד עוד כילדה בבית אימה, שהייתה אופה מעולה. היא ספגה את הריחות והטעמים שאפפו את הבית מבפנים ובחוץ.וכיום היא עושה שימוש באותם חומרים טובים לצורך הכנת מוצריה המיוחדים, בהם שוקולד פנינים קראנץ', מעין חרוזים קטנים ממולאים בוופל עם נוגט, כוסיות שוקולד קטנות שניתן למזוג בהן ליקר שוקולד מעודן ומעדנים אחרים שכל אחד מהם נמס בפה, ממכר, מפתה ומנחם.

חלון ראווה אצל נטעהמוצרים עשויים שוקולד צרפתי ובלגי עם אחוזי קקאו גבוהים (ככל שעולים באחוזי הקקאו כך השוקולד משובח יותר) ללא צבעי מאכל וללא חומרים משמרים. היא עובדת לבד, מייצרת, רוקחת ומייצרת מטעמים חדשים. בחנות מצאתי גם מקלות קינמון מצופים בשוקולד שאותם ניתן לטבול במשקה חם כשהשוקולד מוסיף ארומה למשקה. גם כמה נשיקות משוקולד מצאו את דרכן לשקית הקניות שלי. בעלה גיל, מסייע בידה להגשים יחד את חלומם המשותף.

נטע סבורה שאין אדם שלא אוהב שוקולד. היא מצליחה לאפיין את בני האדם על פי אהבתם לשוקולד ובכל סוג של שוקולד היא מזהה את הסטריאוטיפ המתאים לו. "נשיקה זה כמו שוקולד, עוצמים את העיניים, בבטן יש התרגשות... הפה מתמלא בשוקולד מחמם את הלב, מרגש... מפנק... הזמן כמו עוצר מלכת, ההרגשה מושלמת", היא אומרת משהו שנשמע כמו שיר הלל לשוקולד.

ממש לפני שעזבנו את בוטיק השוקולד המפתה נתבקשנו לבחור בעיניים עצומות בפריט אחד מתוך סלסלה של שוקולדים, הבחירה העלתה בידינו פרפר ופרח של שוקולד, מתנת פרידה נפלאה ומתאימה במיוחד.

נטע בשביל השוקולד
משק 59
מושב נחלים (ע"י פתח תקוה)
לפרטים: טל': 03-9362350, 057-2259545
אזור מרכז
תגובות
1.
הבוטיק שוקולד גדל ועבר ליהוד
שושנה  |  28.12.08
2.
מיקום
דוד  |  28.06.22
© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי