הממלכה של מיכל

נפגשנו עם מיכל נגרין לשיחת נשים

 הממלכה של מיכל נגרין

שמה של מיכל נגרין כמעצבת תכשיטים בינלאומית וכמי שהטביעה חותמה ביצירת קו עיצובי ואופנתי ייחודי בתחום זה, ידוע לרבים. כנראה שגם בבחירת צוות הנשים שעובד אתה היא שומרת על עקביות מסוימת. נפגשנו עם מיכל נגרין ועם שתיים מעוזרותיה, מיכל מגן ומיכל אריאלי לשיחת נשים לרגל פתיחת מרכז המבקרים החדש.

 

עולם האקססוריס מלווה את הישגיה של מיכל נגרין בתחום עיצוב התכשיטים כבר יותר משני עשורים. זה התחיל בקיבוץ נען, שבה נולדה וגדלה מיכל ושם נישאה בשנת 1984 לבעלה מאיר שהפך לימים גם שותף מקצועי ולמנהל חברת "עיצובים" שבבעלותם. ב-1988, עזב הזוג את הקיבוץ ללא אמצעים ויצא לדרך חדשה. התכשיטים שעיצבה מיכל, פרטי הלבוש וחפצי הנוי שנמכרו במדרחוב בנחלת בנימין ואח"כ בחנותם הראשונה ברחוב שינקין בת"א, החלו לכבוש את בהדרגה את השוק הישראלי ועד מהרה פרצו גם לשווקים שמעבר לים.

 

מיכל, מיכל ומיכל

נפגשנו עם מיכל נגרין לרגל פתיחת מרכז המבקרים "העולם של מיכל נגרין" בבת ים והופתענו לגלות שגם שתי עוזרותיה ריהוט מיוחד של מיכל נגריןנושאות אותו שם, אולי בחירה מקרית, אבל בהחלט מעניינת.

מיליון שקלים הושקעו בהקמת מרכז המבקרים שהוקם בסמוך לסטודיו של האמנית שנפתח במקום ב-1996 ושממנו יוצאת הבשורה העיצובית שלה ומגיעה לכ-50 חנויות קונספט בישראל וברחבי העולם. כ-300 עובדים, כולם ישראלים מועסקים ביצירת עבודות האמנות הללו בסטודיו שבבת ים. "המקום נבחר כדי להקל על העובדים שרובם מתגוררים באזור" מסבירים לנו.

 

על כוס קפה, מספרות לנו שלוש המיכליות על הרעיון שעומד מאחורי מרכז המבקרים החדש. "המקום מקיף עיצובים מכל עולמות התוכן של מיכל נגרין", מבהירה מיכל אריאלי, העוזרת האישית של נגרין. "יש כאן פריטים שלא רואים במקומות אחרים בעולם ואפשר לקבל בתאום מראש גם ליווי וייעוץ", מוסיפה מיכל מגן המופקדת על תחום משאבי אנוש בחברה ועל מרכז המבקרים.

 

הביקור במרכז המבקרים כולל סרט קצר, סיור במחלקות המפעל ובסופו מגיעים למפגש עם מגוון המוצרים. משך הסיור במסלול כשעה וחצי והמעוניינים יכולים אחר כך להתרווח על כוס קפה ועוגה במחיר 15 ¤ לאדם.

לצד מרכז המבקרים פועלת גלריה המיועדת גם כחנות ליחידים וגם כמקום לאירועים קטנים של עד 50 איש, כולל אמצעי המחשה והקרנה.

 פינת ישיבה בעיצובה של מיכל נגרין

מטופחת ומתפתחת כל הזמן

מיכל נגרין, מצליחה לכבוש אותנו בנועם הליכותיה. על אף היותה אישה חובקת עולם, היא מציגה בפשטות ובבהירות את השקפת עולמה שלפיה היא אינה מנותבת בעבודתה על פי אופנות הקיימות בשוק. הדבר מחייב אותה ליצור

כל הזמן חידושים. "העיצוב מתפתח יחד אתי'' היא אומרת ומדגישה, כי מה שמאפיין אותה בעיקר זה הסגנון הצבעוני מאוד. למרות זאת, היא אינה חדלה להפתיע בכיוונים שונים וחורגים מהתפיסה שמובילה אותה לאורך השנים. כדי להמחיש זאת, היא מספרת על החנות המעוצבת כולה בשחור-לבן, שפתחה לא מכבר בבוסטון, ארה"ב.

במהלך כל השיחה עם נגרין, קשה היה להסיר עיניים מהעדיליון המעטר את צווארה, תכשיט שמבהיר במבט קצר מדוע היא תופסת מקום של כבוד בעולם העיצובים. לשרשרת המקיפה את הצוואר היו מחוברות שלוש דמויות של ליצנים ממתכת. כל חלק בגופו של כל ליצן נמצא כל העת בתנועה ועל כל אחד מהחלקים התנוססה אבן קריסטל בוהקת בצבע שונה.                                                                                           פינת קפה, מיכל נגרין

בסופה של הפגישה נגרין אינה שוכחת להציג שוב את משאלתה המבקשת לראות קבוצות רבות שבאות לפגוש במקום את שלל עיצוביה, לבלות, להתרשם וליהנות.

מרכז המבקרים פתוח בימים א'-ה' בשעות 09:00 - 15:00. תיאומים והזמנות ניתן לעשות בטל' 03-5553333 או בדוא"ל  mnworld@negrin.co.il

 

 

 

 

  

 

03-5553333
כ"ט בנובמבר 7
בת-ים
תגובות
אין תגובות למאמר
© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי