"עוגצקה" של ליבנת גוטליב

היום בעידן החדש עברנו לעוגות מפוסלות מבצק סוכר. יצירות צבעוניות מדהימות המשדרגות כל אירוע

אסתי לנדא

 

לפני כמעט שלושים שנה כשחגגתי לילדי את חגיגות יום ההולדת שלהם מסביב לעוגת יום הלדת מרשימה ומיוחדת נעזרתי  בספרה של יהודית מנדלסון "עוגות יום הולדת" המציע מבחר עוגות מעוצבות החל מפרפר נחמד, מכונית מרוץ, שעון בן-חיל ועוד....  היום בעידן החדש עברנו לעוגות מפוסלות מבצק סוכר. יצירות צבעוניות מדהימות המשדרגות כל אירוע. וכך במקרה פגשתי בתלמידתי לשעבר ששמה לבנת, בחורה מוכשרת שמפליאה ביצירת עוגות מפוסלות כיד הדמיון במחירים סבירים ביותר.

 

וכך מספרת ליבנת:

 

"שמי ליבנת גוטליב, בת 34 (וחצי), מהנדסת תעשייה וניהול  שקיבלה את הכינוי "מהנדסת עוגות". העסק שלי- "עוגצ'קה-עוגות ועוד בא לרקוד"- נמצא כרגע בחיתוליו, ואני מקווה שבקרוב יתחיל ללכת ואף לרוץ.

 אז איך מגיעים מהטכניון לעוגות...

כשהייתי בערך בגיל 13  אפיתי את העוגה הראשונה שלי. הקסם הזה של ערבוב החומרים, מיזוג הטעמים בליווי הניחוחות שמילאו את הבית גרמו לי לחזור אל המטבח פעם אחר פעם. תמיד אהבתי לארח ולהכין עוגות חדשות ומיוחדות. ההנאה שלי עוגה מפוסלת בבצק סוכרהייתה ההנאה של האורחים מכל ביס (וגם המחמאות, איך אפשר בלי מחמאות...).

כשנולדו ילדיי רציתי לפנק אותם בעוגות יומולדת הכי יפות בגן...וכך התחיל הרומן עם בצק הסוכר, ממנו אני יוצרת ומפסלת כל פנטזיה אפשרית. אין שימחה גדולה בשבילי מלראות את המבט שנסוך על פני הילדים כשהם רואים את העוגה שלהם. האושר הזה הניבט מעיניהם שווה את כל המאמץ (זמן ממוצע להכנת עוגה הוא 4 שעות עבודה וסבלנות אינסופית...).

אבל החלום תמיד היה רק חלום, והמציאות הייתה המציאות, והם חיו במקביל עם עליות ומורדות, עד שהענף עליו ישבתי  (ההי-טק) קצת נשבר, והנחיתה הפתאומית לקרקע גרמה לי להבין שזה בדיוק הזמן בשבילי להגשים את החלום.

ומה החלום? לקחת חלק בשמחות של אנשים. אם ע"י יצירת עוגות מיוחדות לאירועים, הפעלות מתוקות וכייפיות לקטנטנים, זרים צבעוניים ואכילים, ועד להכנת מבחר פשטידות וקינוחים טעימים, הן שחיתותיים והן בריאותיים.

 

לבנת: 054-2405421
www.pass4web.com/uga
תגובות
1.
כל הכבוד על הסבלנות, וכמובן על יצירות המופת :-)
עירית שריר  |  22.07.09
2.
העוגות/עוגיות והטראפלס של ליבנת הם תענוג מושלם של חטאים...
טליה רוזן  |  22.07.09
3.
תגובה
רוית לסקוב  |  22.07.09
4.
אין על העוגות של גוטליב
אלדד  |  22.07.09
© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי