"מנדרינה" מזכוכית במושב נחלים

גם כשלמדה ועבדה באנימציה ועיצוב, לא הפסיקה רינה אפלבוים לחלום על אומנות הזכוכית. את התגשמות חלומה אפשר לפגוש בסטודיו שפתחה במושב נחלים ובו היא יוצרת תכשיטים, חיות קטנות ועבודות המותאמות לרצון כל לקוחה

חיפושית מזכוכיתרינה אפלבוים, נמשכה כל חייה לאומנות הזכוכית. גם לאחר שהשלימה את לימודיה במגמת אנימציה בקמרה אובסקורה והחלה לעבוד בתחום העיצוב, חיידק הזכוכית המשיך להציק. היא נמשכה אל הצבעוניות המדהימה של הזכוכית, למשחק שבין השקיפות, האטימות והצבעים.

כשהחליטו היא ובעלה לחפש מקום מגורים חדש מחוץ לעיר הגדולה הגיעו בין היתר למושב נחלים המצוי בין צומת כפר סירקין ליישוב בני עטרות והחליטו להתמקם ולפתוח גם סטודיו שיאפשר להגשים את החלום.

את אומנות הזכוכית למדה רינה במהלך השנים אצל אלכס ארבל בעין הוד, ועל כך היא מברכת עד היום.  

בהתחלת הדרך היא יצרה תכשיטים רק לעצמה, עבדה על השיש במטבח בעזרת מבער אחד קטן. בבוקר הייתה עונדת את התכשיטים, יוצאת לעבודה וחוזרת בלעדיהם. ככל שגדל הביקוש לתכשיטים, כך גבר הרצון להתמקד בתחום האהוב עליה. הסטודיו בנחלים משמש לעבודה ולתצוגה כאחד והמבקרים משתתפים בחוויית העשייה תוך כדי התבוננות וקבלת הסברים. האווירה בסטודיו מאד אישית ולא ממוסחרת, כל הדגמים נעשים בעבודת יד וכל אחד מהם יחיד במינו פרי עיצובה האישי של רינה.

האנימציה שהייתה נחלתה של רינה בתחום העיצוב, מלווה אותה גם בייצור הזכוכית, היא יוצרת חיות קטנות ואיורים בשלל צבעים וגוונים. את השרשרות המוצגות בסטודיו היא תולה על גבי אגרטלים ובקבוקים מקרמיקה שאף הם עוצבו על ידה. צווארי הבקבוקים משמשים תחליף לצוואר אישה וחלק מהאגרטלים נראים כמו חבורה של נשים מפטפטות.

התאמת התכשיט נעשית באופן אישי במקום וניתן להתאים לכל לקוחה את התכשיט על פי הבגד, הצבעים והאירוע שאליו היא מוזמנת.

לקראת כל חג ניתן למצוא כאן מוצרים המאפיינים את החג כמו מקלות לערבוב דבש לראש השנה, ליצנים מיניאטוריים לפורים, כיסויים למצות לקראת פסח וכדומה.

כיסוי לחלות שבת מג'ינסבכל ימות השנה ניתן למצוא בסטודיו מפיות מיוחדות לכיסוי חלות שבת. המוצר נותן  אלטרנטיבה לכיסוי החלות הקלאסי ומתאים בעיצובו לרוח הזמן והמקום. את פסי הזהב ורקמות הרימונים מחליפים בדי ג'ינס וכותנה צבעוניים בצרוף חרוזי זכוכית עבודת יד והדפסים משירי ילדות מוכרים. מתנה נהדרת לזוג צעיר.

מעת לעת מתקיימים בסטודיו ובחצרו מפגשים של אומנים אורחים וניתן להשתתף בהדגמה ובהרצאה המעצימים את חוויית הקנייה.

מחירי המוצרים נעים בין 35 ש"ח לעגיל בודד, 60 ש"ח לזוג עגילים, 45 ש"ח עבור שרשרת לנערה, 130 ש"ח לכיסוי למצות ועד 500 ש"ח למוצרים מורכבים יותר.

"מנדרינה" במושב נחלים
פתוח: בימים שני - שישי בשעות 09:00 - 13:00
ובימים שני וחמישי בשעות 17:00 - 19:00
לפרטים: טל' 03-9072434
www.mandarina.org.il
אזור מרכז
תגובות
1.
הסטודיו עבר לצפון
רינה -סטודיו מנדרינה  |  11.01.09
2.
מקסים
שם  |  26.09.09
© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי