אתרוג ספרים בכפר ידידיה

פעם, כשדיברו על משק מספר 14 בכפר ידידיה, חשבו בוודאי על רפת, אסם ושדות. כיום זהו "אתרוג ספרים" מקום להתפנק בו על כוס קפה באווירה אינטלקטואלית, שקטה ואינטימית, כשבאוויר נישא ריחם של ספרים ודברי דפוס שונים.

"אתרוג ספרים" הוקמה על ידי לאה ואורי ארבל, אוהבי ספר שביקשו לשלב את אהבתם עם ניחוחות הקפה. השולחנות מזכירים את הריהוט של שנות ה-60 ועליהם מונחת זכוכית שקופה שמתחתיה משתקפים איורים ישנים הלקוחים ממוספי עיתון הארץ. בני הזוג ארבל מתכוונים להציג כאן בעתיד איורים של עמוס בידרמן.

פינה באתרוג ספרים בכפר ידידיההארוחות המוגשות במקום הן מעשה ידיה של לאה (בחורף מומלצים המרקים שמתחלפים מידי יום). בין לבין מוצאת לאה זמן לכתיבה ואילו אורי בעלה, חובב קריאה ורכיבה על אופניים, מנהל את החנות במקביל לעיסוקו בחנות האופניים הסמוכה לבית הקפה.

בגלריה שבכניסה לחצר מוצגות עבודות של אומנים ישראלים. לאה מספרת, כי לאחר שטיילה ברחבי העולם בחיפוש אחר יצירות אמנות, הגיעה למסקנה שאין לאמנים הישראלים במה להתבייש, ומשום כך הדגש בתצוגה הוא על עבודות של אמנים מקומיים.

בחנות הספרים הפתוחה לחללו של בית הקפה מציע המקום פינות קריאה למבוגרים ולילדים. ניתן להסב כאן על כריות וליהנות גם מקריאה של ספרים "יד שנייה". אחת לחודש מתקיימים במקום ערבי ספרות.

אתרוג ספרים בכפר ידידיה
משק 14
פתוח כל השבוע
טלפון 09-8329596 אזור הצפון
תגובות
1.
הספר סודות ליד הנחל
נעמי רמתי  |  02.07.16
© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי