פורטוגל – ישן מול חדש

טיול נשים לפורטוגל - 10 באוקטובר 2010

 פורטוגל – ישן מול חדש

המסלול המקיף (8 ימים) 10 -17 באוקטובר 

טיול נשים - "סיפורי נשים, מפי נשים ועל נשים" 

 

פורטוגל, המדינה המערבית ביותר ביבשת אירופה, אשר מעט נזנחה ונעלמה מתודעת הציבור, חוזרת ובגדול. המדינה המקסימה ותושביה הנהדרים ומכניסי האורחים, הולכת והופכת ליעד תיירות מאתגר ומרתק שבו משולבים אתרי נוף מרהיבים, מסורות של ישן לצד חדש, קידמה ואותנטיות, חופי ים ויקבים משובחים. לנו, כישראלים, גילוייה המחודש של פורטוגל מוסיף נדבך נוסף בהכרותנו את עברו המרתק של העם היהודי – האנוסים אשר במשך למעלה מחמש מאות שנים שמרו על הגחלת, וחלקם אף חזר בסופו של דבר לחיק היהדות. נפגוש בעבר המרתק, נבקר בארמונות ומבצרים בני מאות שנים, נטייל באתרים מודרניים בני זמננו, נראה כפרים מקסימים, נופים מרהיבים ונחוש את קיסמה המיוחד של המדינה הנהדרת ותושביה מכניסי האורחים.

 

 תוכנית הטיול 

 

 

יום 1/ ת"א - פורטוגל - פורטו ( יציאה 10 אוקטובר)

טיסה דרך יעד ביניים לפורטו (פורטוגל), עם הנחיתה מעבר ביקורת דרכונים והעברה למלון. בהתאם לשעת ההגעה נצא לסיור היכרות ראשוני בעיר. 

יום 2/ פורטו 

פורטו הינה בירת הצפון, העיר השנייה בגודלה בפורטוגל ועיר היסטורית חשובה היושבת לאורך גדת נהר הדוארו שאותו חוצים ארבעה גשרים. שמה של העיר מציין את הדבר החשוב שהיה בבסיס קיומה –הנמל. על שמה של העיר קרוי היין המיוחד – יין הפורט. העיר התפתחה כעיר מסחר, נמל יצוא ליינות המשובחים של האזור וכמוקד כלכלי וחברתי תוסס. נהר הדוארו מחלק את העיר לשניים, בגדה הצפונית נמצא מרכז העיר העתיק, ובגדה הדרומית העיר החדשה. במהלך הסיור נבקר בכיכרות העיר, רובע ריביירה הצבעוני אשר בסמוך לגשר פונט דו לואיש, שוק בולייאו, נצא לשייט בסירה ונבקר בגדה הדרומית של נהר הדואורו בה ממוקמים רוב היקבים לייצור יין הפורטו. נמשיך לפלאסיו דה בולסה (היכל הבורסה), בתחנת הרכבת "סאו בנטו" המתהדרת בציורי האלוז'וש – ציורים מיוחדים על גבי קרמיקה,  כנסיית סאן פרנסיסקו ובקתדראלה. לסיום נקנח בטעימות במרתף יין פורט משובח. אחרי ארוחת ערב נצא לסיור לילי בעיר העתיקה לאורך גדות נהר הדוארו ותצפית מרשימה על הגשרים המוארים של העיר. לינה פורטו.

יום 3/ אווירו – יער בוסאקו – גווארדה 

בבוקר נצא בנסיעה אל העיירה אווירו. מספרן הרב של התעלות במקום זיכה את המקום בשם "ונציה של פורטוגל". בדרכנו לעיירה נצפה בתעשיית המלח המיוחדת שבאזור זה. בדרך נחלוף על פני העיירה לוסו, עיירת מעיינות המרפא לפני שניכנס אל שמורת הטבע המקסימה של יער בוסקו הנמצאת על מדרון מצוקי ותלול. יער בוסקו הוא אחד מהיערות העתיקים באירופה, בתוכו מיקמו הפורטוגזים את סיפור מסעו האחרון של ישו עם הצלב על גבו... ביער גן פסלים המספרים את סיפורו של ישו בעיצוב מודרני. במהלך הביקור נשלב סיור רגלי בשמורה הירוקה. נבקר גם בארמון בוסקו, המכוסה אריכי קרמיקה כחולים בעיצוב "מזעזע", ניצב בלב היער העבות מוקף גנים מרהיבים. בהמשך נגיע לרכס "הרי הכוכב" ולגוארדה  –בירת הרכס שם נבלה את הלילה. 

יום 4/ בלמונטה קואימברה

בבוקר נצא בנסיעה לבלמונטה, כפר עתיק וקטן שבעברו שוכנים צאצאי האנוסים, כולל בקור בבית הכנסת במקום (מותנה). לאחר נחצה שוב את רכס הכוכב בדרכנו לעיר קואימברה. נערוך סיור היכרות בעיר האוניברסיטאית העתיקה על סמטאותיה, כולל ביקור באוניברסיטה העתיקה של העיר ובאתר "מיני פורטוגל"

(פורטוגל לוס פיקניוס), מתחם שמייצג את המיבנים המפורסמים בפורטוגל. לינה בקואימברה.

יום 5/ נאזרה – בטליה – תומר

בהמשך נגיע אל החוף האטלנטי לביקור בעיירת הדייגים העתיקה נאזארה, לשעבר נצרת. נשלב סיור בכפר נהנה מקו החוף היפה ונצפה מעל הצוקים המזדקרים מהחוף. בכפר ניתן לראות עדיין כיצד מוציאות הנשים המקומיות את הדגים המלוחים לייבוש על החוף. משם נמשיך למנזר אלקובסה, מקום בו קבורים מלך פורטוגל, פדרו האכזר ואהובתו היהודייה אינז דה קסטרו. נמשיך למנזר בטליה, שפירושו "הקרב" ונראה את המבנה נחשב מהיפים במדינה ובנייתו בסגנון גותי מנואלי שהינו ייחודי לפורטוגל מהמאה ה-16 שנקרא על שמו של המלך מנואל. נמשיך במסענו לעיירה תומר Tomar ונבקר בשרידים היהודיים בית כנסת מהמאה ה-14, נעלה אל המצודה הטמפלרית הנחשבת כגדולה במצודות פורטוגל שכנסייתה נבנתה לפי מודל כנסיית הקבר בירושלים והמפורסמת בעיקר במיגון סגנונות הבנייה שבה. לינה בתומר.

יום 6/ אובידוס – דרך החוף ליסבון

נצא בנסיעה בנוף פסטורלי בין כפרים וניסע לאתר הניסים והעלייה לרגל פטימהFatima . משם נתחיל לרדת לליסבון דרך העיירות המקסימות לאורכו של החוף האטלנטי. נבקר באובידוס, "הפנינה שבכתר", כפר עתיק עם סמטאות ציוריות מימי הביניים, מוקף חומה ושער אריכי קרמיקה תכולים. העיר הידועה בכינוייה "עיר המלכות" משום שמלכי פורטוגל העניקו אותה באופן מסורתי כמתנת כלולות לרעיותיהם. נעבור בעיירת הנופש סינטרה בה נבקר בטירת הארמון הלאומי בעלת העיצוב המיוחד ובהמשך נצא לנקודה המערבית ביותר באירופה: "כף הסלע"Cabo De Roca . המקומיים יודעים לספר על סגולות מסתוריות בסלע זה. נחלוף על פני עיירות הדייגים קאשקאיל ואשטוריל, שהפכו במהלך השנים למגורי אצולת אירופה ופורטוגל. לקראת ערב נגיע לליסבון בירתה של פורטוגל. לינה בליסבון.

יום 7/  ליסבון

היום נצא אל ליסבוןLisbon  - בירת המדינה: זוהי עיר המתרפקת על עברה המפואר, וגאה בנמל העיר שעל שפך ימת נהר הטאז'ו, ממנו הפליגו ספינותיהם של  מגלי עולם כמו ואסקו דה גמה, מגלן ועוד. ממצודת העיר נצפה על העיר והנהר ונבקר ברובע אלפמה בו גרו יהודים עד הגירוש מפורטוגל. נבקר בכיכר רוסיו שבעיר התחתית, שדרות העצמאות ובכיכר פומבל ונערוך תצפית מגני אדוארד  ה –7. נבקר ברובע בלם ("בית לחם") ובכנסיית סאן ג'רונימו עם "קברי הפילים" שבה. נראה את אנדרטת המגלים ובראשם הנריקה הספן המפורסם. באחד הערבים נבקר ברובע הגבוה – ריביירו אלטו וכן נצא למופע פולקלור משולב בארוחת ערב שעיקרו פאדו "שירת הגורל". לינה בליסבון. 

יום 8/ ליסבון  - ת"א (חזרה 17 אוקטובר)

בבוקר נבקר באזור תערוכת אקספו – היא ליסבון של המאה ה-21. בהמשך השלמת הביקורים ונסיעה לנמל התעופה לטיסה דרך אירופה חזרה לישראל.

 

* סדר המסלול והביקור באתרים עשוי להשתנות בשל זמני טיסות, זמינות בתי מלון ואילוצים אחרים.

 

 

 תאריך יציאה

10 באוקטובר

 

 מחיר הטיול לנוסע בחדר זוגי (מבוסס על 20 נוסעים):  1,378 €.

(כפוף לשינויים בשערי המטבעות ¤ / €)

* תוספת ליחיד: 379 €.

* תשלום בכרטיסי אשראי ישראכרט/ויזה יחויב בתוספת 2%.

 

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות ת"א – פורטו/ ליסבון – ת"א.
* מיסי שדות תעופה (מעודכן לאפריל 2010).

* תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג.

* בתי מלון מדרגה ראשונה ו/או תיירות טובה.
* כלכלה: חצי פנסיון.

* הדרכה: מדריך ישראלי מנוסה מצוות דרכים, מדריכים מקומיים במידת הצורך.

* ביקורים, סיורים וכניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול, ימי סיור מלאים, ללא זמן חופשי או סיורי בחירה לרבות מופע פולקלור פאדו, ביקור ביקב טיפוסי, הפלגה (כשעה) על נהר DOURO ועוד.

* טיפים לנותני השירותים בחו"ל.

* דמי רישום.


המחיר אינו כולל:

* ביטוח נוסעים.

* שתייה בארוחות.

* הוצאות ושירותים אישיים.

* כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול. 

 

 הערות:
התוכנית מתארת את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. המחיר אינו כולל כל מס ו/או היטל שיוטלו עד למועד היציאה לטיול.

* מחיר הטיול נכון למחירי הטיסות ושירותי הקרקע הידועים בחודש אפריל 2010, יתכן ויהיה שינוי במחיר הטיול בעקבות עלית/ ירידת מחירים ושינויי שער דולר/ מטבע מקומי. 

 

 

 תנאי הרשמה וביטול:

עם ההרשמה יחויב סכום של 100 € שלא יוחזר, מ 20-30 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 20% מעלות הטיול מ 7-20 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 50% מעלות הטיול, מ 3-6 ימים לפני תאריך היציאה יחויב סכום של 75% מעלות הטיול, מ 2 ימים לפני תאריך היציאה ועד למועד היציאה יחויב סכום של 100% מעלות הטיול.

 

היתרון של דרכים על חברות אחרות

הטיול שלנו לפורטוגל הינו טיול גיאוגרפי איכותי, מקיף ומרתק. המדריכים שלנו בעלי ידע וניסיון רב בהדרכת טיולים לפורטוגל. הם לבביים, שרותיים, וישמחו לחלוק עימכם את הידע והנסיון שלהם במהלך הטיול. לאורך כל הטיול נדאג למלונות ברמה גבוהה אשר ממוקמים במקומות מרכזיים, ימי הטיול שלנו מלאים וארוכים, אנו מטיילים מבוקר ועד לילה. כל האתרים החשובים כלולים במחיר! אנחנו ב"דרכים" חרטנו על דגלנו את הסיסמא: "גיאוגרפיה טבע ותרבויות" – ומתחייבים לעמוד מאחורי סיסמא מחייבת זו. זהו טיול מרתק המיועד לאנשים שהם חובבי טבע, גיאוגרפיה, נופים ותרבויות. מטרת הנסיעה היא לחוות ולהרגיש בצורה בלתי אמצעית את פורטוגל, תרבותה ואוצרות הטבע שלה.

צוות "דרכים" ישמח לתת ייעוץ  ותשובות בכל השאלות המתעוררות לקראת טיול זה.

 

 

 

ויזה ואישורי כניסה

נוסעים בעלי דרכון ישראלי לא נדרשים באשרת תיור לפורטוגל. יש לוודא כי הדרכון בתוקף לפחות חצי שנה מיום ההגעה למדינה וכן כי יש בו לפחות עמוד אחד ריק. מטיילים בעלי דרכונים זרים, מתבקשים לבדוק  מול נציגות מדינתם אם יש צורך בוויזה.

 

ביטוח

חובת כל נוסע לבטח עצמו בביטוח רפואי מתאים, כולל הרחבה להיטס אווירי. מומלץ להפעיל את הביטוח בהתאם לתנאי הביטול בתוכנית הטיול, כדי להיות מכוסים במקרים של ביטול הטיול בתנאים המכוסים ע"י פוליסת הביטוח. במידה ואתם בוחרים לבטח ציוד יקר, ביציאה מישראל כדאי להצהיר במכס על תכולת הכבודה. ניתן לעשות את ביטוח המטיילים באמצעות חברת "דרכים".


בריאות וחיסונים

כדאי להכיר את אמצעי הזהירות למניעת הידבקות במחלות ואת הדרישות בנוגע לחיסונים. יש לגשת להתייעצות עם רופא מומחה למחלות גיאוגרפיות ורופא שיניים, לפחות 4 שבועות לפני הביקור המתוכנן במדינה.

 

מידע כללי

הטיול מתוכנן היטב לאור היכרותנו המעמיקה עם פורטוגל, תושביה ומנהגיה ולאור הניסיון הרב שצברנו. עם זאת מתרחשות מעת לעת הפתעות ואף תקלות בלתי צפויות, בשל גורמים שלא תלויים בנו ואשר יש בהם כדי לגרום לשינויים בטיול או לפגיעה ברמת השירותים המובטחת. אנא, קבלו זאת ברוח טובה בהומור ובסבלנות וראו זאת כחלק בלתי נפרד מחוויות הטיול.

 

ציוד מומלץ לטיול גיאוגרפי

* מזוודה/ צ'ימידן –  120 ליטר, לציוד האישי, תאוכסן בתא המטען של הרכב המלווה. הערה: חברות התעופה מגבילות את גודל ומשקל המטען המותר להטסה, התעדכנו במשרד "דרכים". 

* תיק גב/ צד קטן – לסיורים בהם עוזבים את הרכב המלווה. 

* חולצות ארוכות וקצרות.

* מכנסיים ארוכים וקצרים.

* בגד ים.

* כובע נגד שמש - מומלץ כובע רחב שוליים או כובע מצחייה עם כיסוי לעורף נגד שמש.

* משקפי שמש.

* מעיל גשם/ רוח - במהלך השהות יש אפשרות לגשם.

* כובע וכפפות לקור – לדרום...

* סווצ'ר/ סודר - מומלץ להביא פליס מחמם מאוד, אטום למים, קל, נעים, ומתייבש במהירות, אולם סודרים מחממים אחרים בהחלט יספקו.

* נעלי הליכה – נעלי הליכה גבוהות, נוחות וקלות. 

* נעליים חלופיות – סנדלים או זוג נעליים חלופיות.

* לבנים, לבוש תחתון וגרביים – בכמות מספקת לכל ימי הטיול, ישנה אפשרות לכביסה.

* כלי רחצה.  

* עזרה ראשונה - לצרכים אישיים: קרם הגנה נגד שיזוף, קרם גוף, שפתון, קוצץ ציפורניים, פלסטרים, טבליות וכו'. מומלץ לקחת חומרים דוחי יתושים וכן משחה המשמשת למריחה לאחר עקיצות וגירודים. אם  אתם נוטלים תרופות באופן סדיר, קחו כמות מספקת לכל ימי הטיול!

* עזרה שנייה - חוט ומחט וכמה כפתורים לתיקון.

* פינוקים, דברים טעימים וספר קריאה – תמיד מעלים את המורל.

* כף חשמלית, קנקן חימום, קפה/ תה וסוכר – לשתייה חמה בחדר המלון.

* ציוד צילום - לא לשכוח לקחת זיכרונות בכמות מספקת.

מצפים לראותכם אתנו בפורטוגל,                     

משה וצוות דרכים.

 

דרכים בית הלל 16 ת"א, טל': 5613883 03 פקס: 5615424 03

בקרו אותנו באתר האינטרנט שלנו: www.drahim.co.il 

 

לכתבה על פורטוגל

 

לפרטים והרשמה:

 

אסתי: 052-6117401, estilanda@walla.com

 

נורית: 050-5449662, nuritmetzler@gmail.com

 

  

לפרטים והרשמה:
אסתי, 052-6117401
estilanda@walla.com
נורית, 050-5449662
nuritmetzler@gmail.com
תגובות
אין תגובות למאמר
© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי