השירים נשארים כאבני דרך

החיים טובים יותר למי שמבין אותם

נורית מצלר                                                                                                  רחלי ברקת, ספר השירים

 

"שירתי –

מחרוזת פניני יצירה

סוד קסם נסתר

באהבה העולה על גדותיה.

רחמי ליבי ורגשותי יביע,

הרגש היחודי שמתרגש יום, יום,

פורט מילותיו, מעודד ומרגיע.

החיים ממשיכים,

השירים נשארים כאבני דרך.

מסמנות

יצירתי, מהותי."

רחלי ברקת, "חוגגת ברחובות ירושלים"                                                      

 

רחלי ברקת (64), דור חמישי בירושלים, אם לשלושה, גרה בשנים האחרונות בעיר מודיעין אליה עברה מסיבות משפחתיות. אמנית רב-תחומית: כותבת שירה, ציירת, שרה בחבורות   רחלי ברקת, פורטרט עצמיזמר ומטפלת הוליסטית, חברה בארגון אנ"י – ארגון נשים יוצרות וכמובן אמא וסבתא.

מאז ילדותה, זוכרת רחלי את עצמה עוסקת ביצירה בחומר ובציור. תמיד נמשכה לעשייה, ללמוד משהו חדש ולהתפתח. במקביל ללימודים ולעבודה השתלמה בחוגי ערב בבצלאל ולמדה טכניקות שונות ומגוונות של ציור. עד היות השתתפה ביותר מ-30 תערוכות יחיד וקבוצתיות. מציירת טבע, אנשים ודומם.

ההשראה שלה ליצירה הינו עולמה הפנימי והחיצוני המשתנה כל רגע. המילים והצבע שזורים צבעים   ביצירתה זה בזה. רחל משתמשת גם בצבע וגם במילים כדי להביע את רגשותיה, תקוותיה ואהבותיה. השפעה רבה בשיריה ובציוריה ניתן לראות מהקשר המיוחד שלה לירושלים. נראה כאילו העיר זורמת בעורקיה, מחוברת לאנשים, לנופים ולאווירה.

במהלך 2010 הציגה ברקת תערוכת יחיד בעיר מודיעין וכן הוציאה לאור ספר שירים "חוגגת ברחובות ירושלים". שירתה מלאה בגעגוע, אהבה ותקווה כפי שאומרת רחלי "החיים טובים יותר למי שמבין אותם". בספר משולבים יחדיו שירים וציורים מנופי חייה של המשוררת.

 

מזה 23 שנה עוסקת ברקת בטיפול הוליסטי. היא מגדירה את עצמה כמטפלת הוליסטית ומדריכה רוחנית. רחלי עובדת על הדדיות בין הנפש והגוף. בוגרת בתי הספר צ'יציאן ורידמן והשתלמויות נוספות ברפלקסולוגיה, ביו אנרגיה, ארומתרפיה וצמחי מרפא. כמו כן מקבלת תמונה רחבה יותר על האדם לפי שמו, שם אימו ותאריך לידתו העברי. ברחובות ירושליםתמונה זו מאפשרת להבין את הקשר בין הגוף הפיסי, הנפשי והרוחני כיחידה אחת. "הבינות כי, מטפל טוב הוא מטפל שחווה על בשרו את הכאב, העצב והפחד ובכוחו להתקרב, להתחבר לגעת ולהקשיב" אומרת רחלי. שילוב של כל הרגשות והכישרון ניכרים גם בשיטת הטיפול וגם ביצירותיה.

 

 

ניתן לרכוש את הספר ישירות אצל רחלי בעלות של 38 ש"ח (כולל משלוח).

כמו כן ניתן להזמין צילומים של הציורים מודפסים על קנווס.  

 

רחלי ברקת   050-7990067

  

 

 לפעמים כשהלב בוכה  סתו

קומי צאי  שמחה שבי

תגובות
1.
מי זאת רחלי שלנו
  |  13.03.11
© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי