"ישרולי דגלולי" בנס ציונה

משחק חוויה בלשי לכל המשפחה במלאת 120 שנה

להנפת דגל ישראל הראשון בנס ציונה

 

בחוה"מ פסח תיחשף לראשונה בנס ציונה דמותו הייחודית של "ישרולי דגלולי". החשיפה תתבצע במסגרת משחק בלשי לכל המשפחה שיתקיים ברחובות העיר ביוזמת "בית ראשונים" המקומי.

 

המשחק "בעקבות ישרולי דגלולי" נועד לספר את סיפורם של אתרי "מסלול הדגל" בנס ציונה ובכלל זה את סיפור הנפת דגל הלאום הראשון לפני כ-120 שנה ע"י מיכאל הלפרין, חלוץ, ציוני ואחת הדמויות המרתקות של תנועת הפועלים בימי ראשית ההתיישבות החדשה בארץ ישראל.

דגלה הראשון של מדינת ישראל בצורתו המוכרת הונף לראשונה בנס ציונה ב-1 בינואר 1891 ואירוע זה זכה לחשיפה רבה בעיתונות אותם ימים ולהנצחה ע"י עיריית נס ציונה באתר הנפת הדגל בעיר.

 

במסגרת המשחק הבלשי יוכלו משפחות עם ילדיהם להתקדם בעקבות דמותו המיוחדת של הילד "ישרולי דגלולי" ולהגיע בתוך כך לתחנות שונות בסיפורה ההיסטורי של נס ציונה. המשתתפים ינועו אל תחנות המשחק כשבידיהם ערכה הכוללת דף הוראות והחוברת "שאו ציונה נס ודגל", שכוללת גם את מפת אזור הפעילות.

בדרכם יצטרכו המשחקים לגלות דגלים הנושאים את דמותו של "ישרולי דגלולי" ואלה ינחו אותם בדרך לפתרון התעלומה. כל משתתף שיגיע לנקודת הסיום במסלול, יקבל חולצת "ישרולי דגלולי" שעליה מתנוססת דמותו של גיבור המשחק.

 

דמותו של "ישרולי דגלולי" נוצרה ע"י האמן יוסי רגב, צייר, מאייר, חבר אגודת המאיירים בישראל ויו"ר אגודת האמנים בנס ציונה. הדמות הייחודית נעשתה במיוחד עבור המשחק הבלשי עפ"י תוכנית שנכתבה לשנת ה-120 ע"י דני בירן, מפיק משחקי שטח ומיוצרי "מלכת המדבר", "מטמון הצפון", "אוצרות המלך הורדוס", "העמק הוא מטמון" ועוד.

 

המשחק ייערך בימים רביעי – שבת, 20 – 23 באפריל 2011, בין השעות 10:00 – 14:00 ובכל אחד מהימים יוכלו המשתתפים לצאת למסע מרתק בעקבות סיפור הנפת הדגל הראשון בנס ציונה וימי ראשית המושבה.

 

היציאה למסלול המשחק ונקודת הסיום שלו ב"בית ראשונים", רח' תל אביב 19 נס ציונה.

לפותרי התעלומה מובטחת חולצת "ישרולי דגלולי" וחוברת המידע "שאו ציונה נס ודגל", המביאה את סיפורם של ראשוני המושבה ושל אתרי "מסלול הדגל". המחיר 30 ¤ לערכת משחק לכל המשפחה.

פרטים נוספים באתר "בית ראשונים" br.nzc.org.il ובטל' 08-9404491.

© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי