ליידי קרוואן, מסע נשים בקרוואנים בפרובנס

מי מכן, חברותי, לא השתעשע ברעיון לקחת את השליטה על הנופש בחו"ל משלב התכנון ועד הארגון המעשי בשטח. מי מאתנו לא חשבה לקחת את ההגה בידיים תוך הפגנת עצמאות מוחלטת בכל מה שקשור לתוכניות הטיול שמעבר לים.

בנסיעותיי בכבישי אירופה וארה"ב עלה לא אחת בדעתי הרעיון לשכור קרוואן, להתיישב ליד ההגה ולעשות את המסע קצת יותר אתגרי כשהבית צמוד אליך, החניונים מזמינים ואווירת החופש חוגגת מסביב.

כל אלה הן עבורי, סיבות מספיקות לחבור יחד לחבורת נשים שיוצאת בסוף חודש אוקטובר למסע הראשון של "ליידי קרוואן". היעד שנבחר לפתיחת הפרויקט הייחודי הזה, הוא אזור פרובנס בצרפת. זהו חבל ארץ הידוע בשכיות החמדה התיירותיות שלו, על נופיו ונחליו המרהיבים, אתריו ההיסטוריים המגוונים, המטעמים הקולינאריים והערים המשרות אווירה שכמותה לא מוצאים לרוב במקומות אחרים.

 

מסע של העצמה נשית                                                                                                                 ליידי קרוואן

"ליידי קרוואן" איננו מסע שטח דוגמת "מלכת המדבר". לא מדובר בנסיעה ברכבי 4 x 4 בדרכים עפר מאובקות וגם לא ב"היזרקות" למקומות נדחים, גם אם יש בכך עניין רב לחובבות הז'אנר.

מסע קרוואנים שונה במהותו ומספק למעשה את כל צרכי המטייל לאורך כל מסלול המסע, כאילו יצא לדרך כשהבית צמוד אליו, או במקרה הזה – אליה.

עם זאת, ועל אף הנוחיות היחסית במסע מסוג זה המתנהל על כבישים סלולים ובין אתרי תיירות נוחים ומוסדרים, זהו מסע של העצמה נשית.

רביעיית נשים שעושה את הדרך במשותף לאורך תשעת ימי המסע, חווה יחדיו חוויות שאינן דומות לטיולים במתכונות אחרות. הנהיגה בקרוואן, השליטה בתפעולו, ההיערכות לחניוני לילה, הסעודות המשותפות עם צוותים אחרים של נשים, הפעילויות המיוחדות לאורך ציר המסע, ההיכרות עם סיפורן של נשים ידועות בהיסטוריה המקומית, הסדנאות המתקיימות בדרך וההנאות הייחודיות המתקיימות על רקע הנופים המרהיבים ועלילות המקום, כל אלה יוצרים שילוב יוצא דופן וחווית נופש נשית שונה במאוד מהמקובל.

 

תיאבון תיירותי וסקרנות רבה

מסע "ליידי קרוואן" מתקיים כשיתוף פעולה בין חברת" ראלי קרוואנים" בבעלותם של צפריר ורחל ישי, שמתמחים בטיולי קרוואנים מסוגים שונים בכל רחבי העולם, לבין בירן תקשורת, בניהול נורית מצלר ודני בירן שמתמקדים בתכנון וביצוע פעילויות שטח ותיירות מסוגים שונים, החל מכתיבת הרעיון למסע "מלכת המדבר", דרך פסטיבלים ומשחקי שטח כגון "נגבמסע נשים בקרוואנים אקשן", "מטמון הצפון", "פסטיבל ירוק בשטח", "העמק הוא מטמון" "בעקבות גיבורי התנ"ך" ועוד.

מבט על תוכנית המסע המתפרסמת באתר האינטרנט של "ליידי קרוואן", גורם לתיאבון התיירותי של המתעניינת להתעורר בסקרנות רבה. השילוב הזה של העצמה נשית, עם יציאה לנופים המופלאים של פרובנס, כמו גם התכנים המתלווים לפרויקט, מושכים למדי.

באתר שכתובתו: www.ladycaravan.com  ניתן ללמוד על הרעיון העומד מאחורי המסע, מפורטים בו המסלולים, מוצגים אנשי צוות הניהול וניתן גם להירשם ולהצטרף באמצעותו לחבורת הנשים שעומדת לעשות היסטוריה במסגרת המסע הישראלי הראשון לנשים בקרוואנים.

www.ladycaravan.com
תגובות
1.
לפני שנים עשינו את זה בסקנדינביה. רעיון מדהים בתנאי שהחבורה הומוגנית ומאוחדת ל"ת
רינה  |  15.08.11
© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי