אלה קלינגמן יודעת לעשות תיקים

אחרי מספר שנים קשות של חבלי קליטה בארץ, החלה אלה (בשני קמצים) קלינגמן לממש את כישרונה בתחום יצור מוצרים מעור, אמנות אותה קיבלה ממשפחתה ולמדה בלטביה ארץ מוצאה. היום היא מייצרת במפעל שלה באשדוד עבודות עור עבור טובי המעצבים בארץ ומלמדת דור חדש של מעצבי תיקים

אסתי לנדא

אלה קלינגמן נולדה בריגה, לטביה, למשפחה של מומחים לעבודות עור. הסבא היה ידוע בתעשיית האוכפים בריגה וכך גם הסבא רבא. אלה המשיכה את המסורת המשפחתית אבל בחרה ללמוד את אומנות השחזור של ספרים עתיקים בפלסטיקה ובעור, אומנות הנחשבת למובילה בלטביה. עם סיום לימודיה פתחה עסק לייצור תיקים וחגורות.

אלה קלינגמן בסדנאבסוף שנת 1990 החליטה לממש את חלומה ועלתה לישראל.  חבלי הקליטה בארץ ללא ידיעת השפה, תוך התמודדות עם המנטאליות הישראלית ומלחמת המפרץ הראשונה שפרצה מיד עם הגיעה ארצה הקשו מאוד על חייה בשנים הראשונות בארץ. למרות כל הקשיים, היא פתחה עסק עצמאי במרכז בעלי מלאכה בתל אביב והחלה לייצר מחדש מוצרי עור. במשך 4 שנים התמודדה עם חוסר ההצלחה של המפעל הקטן ואז החליטה לעבור לאשדוד ולהחזיר לעסק את השם המקורי "ALLA". השינוי הביא לפריצה הגדולה. אלה קלינגמן החלה לייצר תיקים עבור טובי המעצבים בארץ ובמקביל פתחה קורסים לעבודה בעור במועדונים של נכי צה"ל באשדוד וקריית אונו. בסטודיו שלה מתקיימים קורסים למעצבים פרטיים בעיקר בוגרי מכללות לעיצוב אשר רוצים להתמחות בייצור תיקים וכיום היא רואה ברכה בעמלה. היא מעידה על עצמה כי "אלה לא יודעת לעשות כסף, אלה יודעת לעשות תיקים!", ונראה כי מה שמוביל להצלחה הגדולה הוא אכן כישרונה הגדול המשלב עיצוב, ייצור והקניית ידע בתחום תעשיית העורות.

"תיק צריך להיות חלק מהגוף, כששמים תיק על הגוף הוא לא צריך להפריע אלה להיות חלק ממנו, צריך להיות נוח ופרקטי", היא מציגה את השקפת העולם המקצועית שלה.

אלה מייצרת תיקים בגדלים שונים, במגוון סוגי עורות וצבעים, ארנקים, חגורות ואף קישוטים קטנים לטלפונים ניידים. זאת תוך הקפדה על איכות העור, התפירה והגימור הנקי.

ALLA KLIGMAN
במרכז לה מימוניה על חוף הים באשדוד
פתוח בימים א' - ה' משעה 14:00
ביום ו' משעה 10:00
מומלץ להתקשר לתאום:
טל' 052-6365236, 054-4736726 אזור הדרום
תגובות
אין תגובות למאמר
© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי