"פנלופה היפה" בעין ורד

יופי של כלים במגוון המגיע מאירופה והמזרח הרחוק, עיצוב ייחודי וסיפור מיתולוגי, עשו לנו חוויה של ביקור ומפגש מעניין עם מי שעומד מאחורי הרעיון

פנלופה היפה הייתה אשתו של אודיסאוס מלך איתקה. במיתולוגיה היוונית היא הפכה סמל לנאמנות  כאשר סירבה להינשא לאחד ממחזריה הרבים גם לאחר מות בעלה. סיפרו עליה שכדי להוריד מלחצם של הגברים שסובבו אותה, היא החלה לעסוק במלאכת הטוויה והודיעה להם כי רק לאחר שהמלאכה תושלם, הוא תבחר באחד מהם להיות לה לבעל. בלילה הייתה פורמת את מה שטוותה כל היום עד שהדבר התגלה והיא הוכרחה לבחור באחד המחזרים. בהמשך היא הכינה לבחורים המטרידים מבחנים נוספים, אבל מי שעמד באחד המבחנים הללו היה דווקא בעלה, אודיסאוס, שחזר לאיתקה בתחפושת של קבצן והתגלה חזרה לאשתו הנאמנה לאחר היעדרות של 20 שנה.

פנלופה היפההסיפור הזה שבה את לבה של קלאודיה לפיד מעין ורד עוד כשהייתה ילדה קטנה. כשהחליטה לפתוח עסק עצמאי משלה לכלים יפים תחת הכותרת "רק עם אהבה חלומות מתגשמים", היא נשארה נאמנה לסמל המיתולוגי וקראה למקום "פנלופה". "זה ה'בייבי' שלי", היא אומרת אחרי שהשתכנעה שלא לקרוא בשם זה לבתה.

נראה, כי היופי המתגלה לעיני המבקר ב"פנלופה" של קלאודיה, מושפע אף הוא מהסיפור הקדום. כבר בכניסה שמנו לב שמדובר במשהו יפיפה ומזמין. הכלים המוצגים על המדפים הם מאותם מוצרים שיכולים להפוך את הבית לחגיגה של יופי. העיצוב  ייחודי ומלהיב (קלאודיה: "חלמתי ללמוד עיצוב פנים") ומאד נעים להסתובב במרחב המרווח וליהנות מהמראות.

"פנלופה" בעין ורד הוא מקום מומלץ בהחלט לביקור. מצאנו על המדפים מגוון של דברים יפים לבית, כלים שימושיים, סירים מיוחדים, מפות שמגיעות מהולנד לצד מוצרים אירופאים ייחודיים אחרים , אביזרים לקישוט, דברים מעניינים מסין. מצאנו כאן מגוון גדול של היצע, ואנחנו בטוחות שההיצע יאפשר גם לאחרים למצוא כאן את מה שהם אוהבים.

קלאודיה סיפרה לנו כי היא ממשיכה במקביל גם בהוראת חינוך גופני, שזהו בעצם תחום עיסוקה הראשון. בחודשי הקיץ היא מנהלת את הבריכה המקומית ומקיימת חוגי שחייה, אך היא דואגת להשאיר די זמן גם למסגרת המשפחתית ומשום כך היא מעדיפה שלא לפתוח את המקום בשבתות

"פנלופה" בעין ורד
פתוח:
בימים א' - ה' בשעות 10:00 - 19:00
בימי ו' עד כניסת השבת
לפרטים: טל' 09-7962167
054-4736545 אזור הצפון
תגובות
1.
המקום מהמם ונוהגת להגיע הרבה
זהבה  |  22.08.09
2.
האם המקום נסגר? ל"ת
  |  13.03.11
3.
פתוחה או סגורה
בת  |  31.01.14
4.
פנלופה היפה
נורית  |  01.02.14
© כל הזכויות שמורות לאתר דה ז'ה וו

כל המידע באתר הינו מהתרשמותן האישית של הכותבות ואינו מידע מסחרי